Zalando w nowej współpracy z ośmioma europejskimi markami

Jej owocem jest stworzona w duchu zrównoważonego rozwoju kolekcja kapsułowa na jesień i zimę 2020 r. "Małe kroki. Duża zmiana".

Kolekcja kapsułowa, nawiązująca bezpośrednio do Strategii Zrównoważonego Rozwoju do.MORE, ogłoszonej przez Zalando w październiku 2019 r., to efekt wspólnych działań ośmiu europejskich marek: Closed, Designer’s Remix, Henrik Vibskov, Holzweiler, House of Dagmar, Mother of Pearl, Mykke Hofmann i Progetto Quid. Jest dostępna wyłącznie w sklepie internetowym Zalando (w tym Zalando.pl) od 25 października br.

Marki ze Skandynawii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch wybrano ze względu na ich podejście do mody zrównoważonej i bardziej przyjaznej środowisku. Zadanie polegało na stworzeniu kolekcji utrzymanej we wspólnej estetyce i wykorzystującej materiały pozyskiwane w zrównoważony sposób. Miała to być też odzież przejściowa – odpowiednia zarówno na chłodniejsze, jak i cieplejsze dni. W kolekcji wykorzystano organiczna bawełnę, gładki lyocell, przyjazny środowisku trioctan i wełnę z recyklingu, by zmniejszyć negatywny wpływ produkcji odzieży na środowisko naturalne.

Jak podkreśla Kate Heiny, dyrektor ds. zrównoważonego rozwoju w Zalando, pozycja firmy w branży modowej zobowiązuje ją "do zaproponowania ponad 34 mln aktywnych klientów na 17 rynkach bardziej zrównoważonej mody. Możemy to robić dzięki współpracy z partnerami, którzy podzielają naszą wizję i etykę. Chcemy ułatwić i uprzyjemnić naszym klientom zakupy zrównoważonej i przyjaznej środowisku odzieży, a także zapewnić im inspirację i informacje, których szukają – wszystko w jednym miejscu".

Paweł Piasecki 538 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.