Innovation@Amazon Online Hackathon 6-8 listopada

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku, a wspiera je Fundacja Widzialni.

Podczas hakatonu uczestnicy skupią się na budowaniu nowych funkcji usługi głosowej Alexa pomagających w rozwiązywaniu ważnych społecznie problemów dotykających seniorów, a także osoby z dysfunkcjami wzroku, ruchowymi, neurorozwojowymi, neurologicznymi (w tym demencją) oraz chorobami przewlekłymi. Wydarzenie wspiera Fundacja Widzialni, której celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu i społecznemu.

Hakaton odbędzie się online, zyskując tym samym globalny zasięg. Podczas dwudniowego wydarzenia uczestnicy mogą pracować samodzielnie lub zespołowo. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają nagrody, a wśród nich łącznie 12 tys. zł, urządzenia Alexa i kredyty na usługi chmurowe Amazon Web Services. Jury oceni nadesłane aplikacje pod kątem jakości projektu, kreatywności, designu, funkcjonalności i wpływu na społeczeństwo.

Osoby zainteresowane udziałem w hakatonie mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami tutaj.

Paweł Piasecki 1017 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.