Nowa formuła serwisu Odeszli.pl

Do 2 listopada br. internauci mogą przesyłać wspomnienia o zmarłych członkach rodzin czy przyjaciołach.

Odeszli.pl, serwis „Gazety Wyborczej” i Wyborcza.pl (Agora), to propozycja na nadchodzące dni Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Ma pomóc w pielęgnowaniu pamięci o bliskich w sytuacji, gdy wiele osób ze względów bezpieczeństwa nie zdecyduje się na odwiedzenie cmentarzy. 

Serwis, dostępny w wersji tradycyjnej i mobilne, działa od lipca 2020 r. Do tej pory służył wspominaniu osób powszechnie znanych, których już nie ma między nami - artystów, naukowców, społeczników i polityków. Od listopada na stronie Odeszli.pl będzie można wspominać też zmarłe osoby ważne w życiu czytelników "Gazety Wyborczej" i Wyborcza.pl oraz innych internautów.

Każdy, kto chce okazać pamięć o swoich bliskich, może pobrać i wypełnić specjalny formularz, w którym trzeba wskazać m.in. imię i nazwisko wspominanej osoby, jej datę urodzin i śmierci. Niezbędnymi elementami są treść wspomnienia (do 5 tysięcy znaków ze spacjami) oraz podpis, a także zdjęcie profilowe osoby wspominanej. Można też dołączyć do pięciu innych fotografii. Gotowy formularz należy odesłać wraz z załączonymi fotografiami e-mailem na adres odeszli@agora.pl.

Akcja zbierania wspomnień potrwa do 2 listopada br. Będą publikowane nieodpłatnie do końca 2020 r. Redakcja deklaruje, że zamierza przedstawić ich jak najwięcej, chociaż nie może zagwarantować publikacji każdego. Szczegółowe informacje można znaleźć w regulaminie serwisu Odeszli.pl.

Serwis ma też swój profil na Facebooku.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.