Bolt testuje "mówiące" e-hulajnogi

Komunikaty głosowe dla użytkowników pozwolą poprawić komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Testy komunikatów głosowych, które wyeliminują konieczność sprawdzania statusu na urządzeniu mobilnym, prowadzone są przez estońską spółkę Bolt w Tallinie. Komunikaty - na razie w języku angielskim - informują użytkownika rozpoczęciu i zakończeniu przejazdu (także w przypadku automatycznego zakończenia), niskim poziomie naładowania akumulatora, zakończeniu przejazdu w związku z rozładowaniem akumulatora czy wjeździe w obszar ograniczonej prędkości.

Popularność e-hulajnóg wzrosła w okresie pandemii dzięki możliwości zachowania dystansu społecznego. W przyszłości komunikaty głosowe będą mogły przypominać użytkownikom o dezynfekcji rąk po przejeździe, informować o utrudnieniach na drodze czy zmianie warunków pogodowych.

Jak mówi Valerii Romanov, od października br. country manager Bolt Rentals w Polsce, zespół inżynierów w Estonii nieustannie testuje udoskonalenia w modelu elektrycznej hulajnogi Bolt. Bezpieczeństwo i intuicyjne rozwiązania zawsze były dla nas kluczowymi obszarami innowacji - podkreśla Romanov.

E-hulajnogi Bolta są obecnie dostępne w 11 miastach w Polsce.

Paweł Piasecki 1030 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.