Kubica bez miejsca w podstawowym składzie Alfa Romeo Racing Orlen

To zawód dla polskiego kierowcy i Orlenu. Co dalej z działaniami promocyjnymi koncernu?

Zespół wyścigowy Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen ogłosił, że jego dwoma podstawowymi kierowcami w sezonie 2021 pozostaną Kimi Räikkönen i Antonio Giovinazzi. To zawód dla polskiego kierowcy Roberta Kubicy, który dotąd był tzw. kierowcą testowym, ale liczył na wejście do podstawowego składu. To także problem dla polskiego koncernu naftowego PKN Orlen, który od początku br. jest sponsorem tytularnym tego zespołu.

Orlen co prawda wykorzystuje wizerunki wszystkich trzech kierowców tego zespołu w swoich reklamach, ale oczywiście najbardziej eksponuje Kubicę.

Przypomnijmy, że gdy we wrześniu 2019 r. Kubica odszedł ze swojego poprzedniego zespołu Formuły 1 ROKiT Williams, to Orlen także zakończył z nim kontrakt reklamowy.

Kontrakt sponsorski Formuły 1 Orlenu jest najprawdopodobniej najdroższy tego rodzaju w kraju, jego wartość szacuje się na 40 mln zł rocznie plus ok. 10 mln zł na działania komunikacyjne z nim związane.

Maciej Burlikowski 1578 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.