Games for Impact - festiwal online 8-11 grudnia

Gry wideo coraz częściej opowiadają o ważnych problemach społecznych - zdrowiu psychicznym, nierównościach, konsumpcjonizmie, ekologii, migracjach, ideologiach, fake newsach. O tym, że gry to więcej niż rozrywka, przekonają się uczestnicy 2. edycji międzynarodowego festiwalu Games for Impact.

Kadr z \"Waterworks!", jednej z gier w oficjalnej selekcji festiwalu Games for Impact 2020
Kadr z \"Waterworks!", jednej z gier w oficjalnej selekcji festiwalu Games for Impact 2020
Gry wideo często przedstawiane są jako zagrożenie, szczególnie dla dzieci. Organizatorzy  festiwalu, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny oraz Fundacja Indie Games, chcą skonfrontować się z tym przekonaniem i udowodnić, że gry komputerowe mogą być skutecznym narzędziem w rękach nauczycieli, edukatorów, aktywistów i badaczy.

Pierwsza edycja festiwalu odbyła się w 2018 r. i była pierwszym tego typu wydarzeniem w naszej części Europy. Zaprezentowano ponad 30 gier, a wśród gości pojawili się m.in. Asi Burak, przewodniczący organizacji Games for Change czy Ryan i Amy Green, twórcy nagradzanej gry "That Dragon, Cancer".

Podczas drugiej edycji festiwalu poruszone zostaną przede wszystkim kwestie praktyczne, w tym budowanie powiązań między twórcami gier, innowatorami społecznymi, edukatorami i inwestorami. Zaprezentowane zostaną również studia przypadków  i konkretne rekomendacje.

W programie festiwalu:

- Gry dla dzieci i szkół – Jak wybrać odpowiednią grę dla swojego dziecka lub klasy? Jak projektować gry dla młodszej publiczności i szkół?

- Gry dla demokracji i krytycznego myślenia –  Jak używać gier do budowania empatii, promowania krytycznego myślenia i  różnorodności? Jak opowiadać o trudnych i złożonych tematach?

- Gry dla dostępności i użyteczności – Jak uczynić gry dostępnymi dla ludzi z niepełnosprawnościami i dlaczego wszyscy gracze docenią ten wysiłek?

Wszystkie wydarzenia festiwalowe – panele dyskusyjne i warsztaty – będą odbywać się w języku angielskim. Wybrane wydarzenia będą tłumaczone na język polski.

Wydarzenie jest adresowane do twórców gier, rodziców, nauczycieli, edukatorów, animatorów społecznych, pracowników organizacji pozarządowych, aktywistów, inwestorów, badaczy i oczywiście samych graczy.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Rejestracja startuje 12 listopada na stronie www.gamesforimpact.pl

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.