​Orlen finalizuje przejęcie Ruchu

- Nasz plan przewiduje otwarcie punktów sprzedaży detalicznej poza stacjami - zapowiada Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Państwowy koncern naftowo-energetyczny PKN Orlen finalizuje przejęcie spółki Ruch, właściciela sieci ponad 2 tys. kiosków i saloników, jednego z dwóch obok Kolportera największych dystrybutorów prasy w kraju. Koniecznym warunkiem było prawomocne stwierdzenie przez sąd wykonania układów Ruchu z wierzycielami w ramach dwóch przyspieszonych postępowań układowych, co właśnie nastąpiło.

Orlen będzie akcjonariuszem większościowym Ruchu z pakietem 65%, a pozostałymi akcjonariuszami będą PZU i PZU Życie oraz Alior Bank, kontrolowany przez Grupę PZU. Dodatkowo Alior Bank zobowiązał się do umorzenia wierzytelności Ruchu w wysokości 87,5 mln zł.

- Mamy konkretny plan rozwoju spółki Ruch, który wzmocni segment detaliczny Grupy Orlen i umożliwi wdrożenie nowych rozwiązań. Jest on gotowy do realizacji. Jednym z nich będzie otwarcie punktów sprzedaży detalicznej i gastronomii w lokalizacjach poza stacjami paliw - twierdzi Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen.

Orlen zobowiązał się do dofinansowania Ruchu, a częścią umowy inwestycyjnej jest plan restrukturyzacji, który zakłada skupienie się na nowoczesnej sprzedaży FMCG oraz rozwoju usług kurierskich, przy optymalizacji dotychczasowej działalności.

Maciej Burlikowski 1743 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.