Andrea Camastra gościem specjalnym programu MasterChef 8 listopada

Warszawska restauracja Senses, w której jest szefem kuchni, zdobyła w 2016 r. drugą w Polsce gwiazdkę Michelin.

Włoski kucharz Andrea Camastra, który w niedzielę 8 listopada będzie gościem specjalnym programu MasterChef w TVN, jest od marca 2014 r. współwłaścicielem i szefem kuchni warszawskiej restauracji Senses. W 2016 r. została ona drugim lokalem gastronomicznym w Polsce wyróżnionym gwiazdką Michelin. Wcześniej Camastra otrzymał m.in. prestiżowe tytuły Chef of The Year North England, Chef of the Future 2015 oraz Szef Jutra Gault&Millau 2015.

W 10. odcinku obecnego sezonu programu MasterChef zdobywca gwiazdki Michelin zaprezentuje swoje autorskie przepisy na danie główne i deser, którymi będą nowoczesna kanapka z wołowiną oraz truskawkowy sernik z pomarańczą i czekoladą. Zadaniem uczestników będzie jak najwierniejsze odtworzenie jednego z tych przepisów oraz zaprezentowanie wariacji na temat drugiego z nich. Osoba, która poradzi sobie najgorzej, odpadnie z programu.

Kulinarny show MasterChef został po raz pierwszy wyemitowany przez stację BBC w 1990 r. Od tamtej pory doczekał się edycji w 35 krajach na świecie. W Polsce jest pokazywany od września 2012 r. Producentem programu jest Endemol Shine Polska. Kucharze amatorzy walczą o tytuł Masterchefa, nagrodę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych i kontrakt na wydanie autorskiej książki kucharskiej. Jurorami w polskiej edycji programu są Anna Starmach, Michel Moran i Magda Gessler. 9. sezon programu emitowany jest od 1 września br. w każdą niedzielę o 20 w TVN i na player.pl. 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.