Dziennikarze "Tygodnika Kulturalnego" reaktywują program w sieci

Prowadzić go będą Agnieszka Szydłowska i Jacek Wakar.

Program "Tygodnik Kulturalny" zniknął z anteny TVP Kultura w sierpniu br. po 15 latach nadawania. Dziennikarze związani z programem postanowili go reaktywować - w sieci. Na Facebooku powstał fanpage "Nowy Tygodnik Kulturalny". W opisie strony, która ma już prawie 21 tys. fanów czytamy: "Prawdopodobnie najlepszy program kulturalny na świecie. Nowy Tygodnik Kulturalny - program cykliczny emitowany w internecie, będący podsumowaniem najważniejszych wydarzeń tygodnia. Prowadzony przez Agnieszkę Szydłowską i Jacka Wakara."

Na razie na fanpage'u nie ma szczegółów dotyczących modelu, w którym ma być realizowany program. 
Agnieszka Szydłowska po zwolnieniu z Trójki i TVP Kultura obecnie pracuje m.in. dla Newonce Radio. W zespole "Nowego Tygodnika Kulturalnego" mają się znaleźć m.in. Grzegorz Brzozowicz, Jacek Marczyński, Magda Sendecka, Bogusław Deptuła, Łukasz Maciejewski, Ola Salwa, Katarzyna Borowiecka, Ewa Świerzewska, Błażej Hrapkowicz i Karolina Felberg.

(Współpraca: Paweł PIasecki)

Katarzyna Woźniak 574 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.