Dzień Darmowej Dostawy 10 grudnia

Wydarzenie, w którym w ub.r. wzięło udział ponad 1200 e-sklepów różnej wielkości, chce być rodzimą odpowiedzią na Black Friday czy Cyber Monday.

10 grudnia br. odbędzie się 11. edycja ogólnopolskiego Dnia Darmowej Dostawy (DDD) adresowanego przede wszystkim do konsumentów chcących zrobić świąteczne zakupy online. Na liście uczestników DDD jest obecnie 309 e-sklepów oferujących darmową wysyłkę (na terenie Polski) łącznie ponad 40 tys. produktów. W ub.r. w akcji wzięło udział ponad 1200 e-sklepów, a strona DDD zanotowała łącznie 1,27 miliona przekierowań do nich.

Sklepy uczestniczące w DDD nie mogą - zgodnie z regulaminem akcji, którego przestrzeganie jest monitorowane - podwyższać cen produktów, aby zrekompensować sobie darmową dostawę. Sprzedawcy mogą natomiast ustalić minimalną wartość zamówienia, od której obowiązuje darmowa dostawa (20 zł lub 50 zł), ale wielu wysyła tego dnia za darmo zamówienia o dowolnej wartości.

- Gdy klienci, finalizując zamówienie, szczególnie o małej wartości, dowiadują się, że za dostawę muszą dopłacić kilkanaście złotych, porzucają swój koszyk, bo oferta przestaje być atrakcyjna. Zniesienie tej bariery sprawia, że sprzedawcy mogą zrealizować więcej transakcji, a klienci cieszyć się przystępnym cenowo zakupem - komentuje Krzysztof Bartnik, inicjator akcji DzienDarmowejDostawy.pl w Polsce, autor bloga ekomercyjnie.pl.

Partnerem DDD jest firma Imker oferująca usługi logistyczne dla e-commerce.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.