Odwołana sprzedaż akcji Canal+

TVN i Liberty Global przekładają plany na bardziej sprzyjający czas.

TVN Media oraz Liberty Global, mniejszościowi akcjonariusze spółki Canal+ Polska (odpowiednio: ok. 32% i 17% akcji), zdecydowali o odwołaniu publicznej oferty ich sprzedaży. Jak stwierdzają oni w komunikacie powodem jest "zmienność na rynkach finansowych", która negatywnie wpływa na możliwość przeprowadzenia sprzedaży. Obie firmy podtrzymują zamiar sprzedaży tych akcji, jednak przekładają ją na czas, kiedy sytuacja na rynkach finansowych będzie bardziej sprzyjająca.

Przypomnijmy, że maksymalną cenę sprzedaży akcji Canal+ Polska ustalono na 60 zł za akcję, co pozwalało wycenić spółkę na ponad 2,64 mld zł. Gdyby sprzedającym udało się uzyskać ich sprzedaż po tej cenie to TVN mógłby liczyć na 847 mln zł, a Liberty - 450 mln zł.

90% oferty sprzedawanych akcji miała być skierowana do podmiotów instytucjonalnych, a 10% - do inwestorów indywidualnych.

Większościowy akcjonariusz - francuska Groupe Canal+ (koncern Vivendi), w której posiadaniu jest 51% akcji, nie zamierza ich sprzedawać.

Canal+ Polska to właściciel drugiej po Cyfrowym Polsacie platformy telewizji satelitarnej w kraju (2,7 mln abonentów), nadawca 19 kanałów telewizyjnych oraz współwłaściciel największego w kraju dystrybutora kinowego Kino Świat (ok. 20% tego rynku).

Maciej Burlikowski 1645 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.