Piwo Tyskie ze świąteczną kampanią [wideo]

Coca-Cola ma swoje ciężarówki, a Tyskie - pociąg.

Kompania Piwowarska, największy w kraju producent piwa, postanowiła przygotować dla jednej ze swoich najważniejszych marek - Tyskie - kampanię bożonarodzeniową. Koncept kojarzy się z charakterystycznym motywem bożonarodzeniowych reklam Coca-Coli z konwojem ciężarówek, z tym, że tutaj mamy pociąg. Inspiracją była autentyczna linia kolejowa, która funkcjonuje w Browarze w Tychach od 1893 r. aż do dziś.

- Pociąg Tyskiego jest przedłużeniem historii Browaru, symbolem ery industrialnej, która budzi sentyment, dumę i pozytywne emocje. To także namacalny dowód dawnych czasów i ery maszyn parowych. Tyskim pociągiem przewożono piwo, składniki oraz pracowników browaru. W ten symboliczny sposób chcieliśmy pokazać miejsce życia społecznego, zwłaszcza w okresie świątecznym, w którym przecinają się ludzkie losy - tłumaczy Tycjan Lewandowski, dyrektor marki Tyskie.

Kampania będzie prowadzona w telewizji, internecie, na nośnikach reklam zewnętrznych (OOH), w mediach społecznościowych i w sklepach. Świąteczny spot marki został wyreżyserowany przez Karolinę Lewicką i Tomasza Kapuścińskiego. Za zdjęcia odpowiada Bartek Kaczmarek, produkcją zajął się dom produkcyjny Oto Film, udźwiękowieniem studio Juice, postprodukcji spotu podjął się Televisor, a nadzór nad całym procesem sprawowała agencja Bardzo. Za działania marketingowe Tyskiego w internecie odpowiada agencja Gong, a za planowanie i zakup mediów - dom mediowy Zenith. Działania PR prowadzi agencja Huta 19. Im. Joachima Fersengelda. Działania promocyjne potrwają do świąt Bożego Narodzenia.

Maciej Burlikowski 1736 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.