Zalando z kampanią świąteczną "Już niedługo znowu się przytulimy" [wideo]

W kampanii, za którą odpowiada Anomaly Berlin, wykorzystano serię portretów wykonanych przez fotografkę Sarah Blais oraz spot, któremu ostateczny kształt nadał Vincent Haycock.

Kampania niemieckiej platformy modowo-lifestyle'owej Zalando wystartowała na 17 rynkach europejskich, w tym w Polsce, 1 listopada br. W pierwszym etapie portrety Sarah Blais wykorzystano na muralach w centralnych punktach europejskich miast. W Polsce pojawiły się w dwóch miejscach w Warszawie oraz w Katowicach i w Krakowie. W fazie teaserowej widoczne były na nich postaci obejmujące swoją drugą brakującą i niewidoczną połówkę, podpisane pytaniem „Czy jeszcze kiedyś się przytulimy?”.

8 listopada rozpoczął się drugi etap kampanii - na obrazach pojawiły się brakujące wcześniej sylwetki postaci oraz odpowiedź na zadane pytanie. Hasło świątecznej kampanii - „Już niedługo znowu się przytulimy” obecne jest oprócz murali także na billboardach, w kanałach własnych Zalando, mediach społecznościowych oraz w spocie telewizyjnym.

Spot jest montażem krótkich filmów opowiadających o przytulaniu, nakręconych w Nigerii, Wietnamie, Włoszech, Meksyku, Szwecji i Niemczech. Stworzyło je czterech różnych reżyserów, a w jedną całość zostały połączone przez Vincenta Haycocka, znanego m.in. z teledysków dla takich gwiazd jak U2 czy Lana Del Rey. Twórcą wykorzystanego w spocie utworu „Godspeed” jest piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny Frank Ocean.

Paweł Piasecki 700 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.