Uber Eats wspiera akcję promowania czytelnictwa Czytaj PL

Każdy, kto w dniach 16-22 listopada zamówi jedzenie za pośrednictwem aplikacji otrzyma kod do bezpłatnego pobrania 12 książkowych bestsellerów dostępnych w formie e-booków i audiobooków.

To pierwsza współpraca największej w Polsce akcji wspierającej czytelnictwo z liderem na rynku dostaw jedzenia online. Użytkownicy aplikacji Uber Eats zamawiający potrawy z ponad 3500 restauracji w miastach, w których działa, mogą uzyskać dostęp do 12 tytułów książek w formie e-booków i audiobooków. . Akcja jest realizowana przez Krakowskie Biuro Festiwalowe (KBF) – instytucję kultury Miasta Krakowa, w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Do uczestnictwa w akcji konieczne jest pobranie bezpłatnej aplikacji Woblink z App Store lub Google Play i przejście do zakładki Czytaj PL oraz zeskanowanie kodu QR. W tym roku akcja Czytaj PL, organizowana od 2013 r., gdy  Kraków otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO, po raz pierwszy gości na czytnikach książek elektronicznych inkBOOK Calypso i Onyx Boox.

- Kraków to miasto tętniące dobrą literaturą, ale i pełne dobrego jedzenia: od niedawna możemy poszczycić się tytułem Europejskiej Stolicy Kultury Gastronomicznej. W naszej wspólnej akcji z Uber Eats łączymy te dwa światy i pozwalamy cieszyć się najlepszą literaturą w towarzystwie ulubionego posiłku dostarczonego wprost do domu – mówi Katarzyna Jakubowiak, koordynatorka akcji Czytaj PL z działu literackiego KBF.

A oto lista 12 książek dostępnych do pobrania:

1. Jakub Ćwiek „Topiel” (Wydawnictwo Marginesy)
2. Wojtek Drewniak „Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno – PRL” (Wydawnictwo Znak)
3. Paulina Hendel „Strażnik” (We Need YA)
4. Mikołaj Łoziński „Stramer” (Wydawnictwo Literackie)
5. Karolina Macios „Czarne morze” (Wielka Litera)
6. Andri Snær Magnason „O czasie i wodzie” (Karakter)
7. Jakub Małecki „Horyzont” (Wydawnictwo SQN)
8. Robert Małecki „Zadra” (Czwarta Strona)
9. Remigiusz Mróz „Głosy z zaświatów” (Wydawnictwo Filia)
10. Dominika Słowik „Zimowla” (Wydawnictwo Znak)
11. Stefanie Stahl „Kochaj najlepiej jak potrafisz” (Wydawnictwo Otwarte)
12. Mariusz Szczygieł „Nie ma” (wydawnictwo Dowody na Istnienie)

Wspólna inicjatywa Czytaj PL i Uber Eats to nie jedyne wydarzenie towarzyszące akcji. W weekend 27-29 listopada odbędzie się #znowuczytamchallenge – czytelnicze wyzwanie w mediach społecznościowych, polegające na ustanowieniu rekordu w liczbie osób jednocześnie czytających e-booki i audiobooki. Uczestnicy wyzwania muszą choć raz w ciągu trzech dni opublikować w swoich kanałach społecznościowych zdjęcie ilustrujące gdzie i jak czytają elektroniczne książki oraz opatrzyć je hasztagiem #znowuczytamchallenge.

Organizatorami Czytaj PL są Miasto Kraków, KBF i Woblink (księgarnia z e-bookami i audiobookami, część Grupy Wydawniczej Znak), a partnerem strategicznym - Instytut Książki. W akcji biorą udział krakowskie wydawnictwa Znak i Otwarte (oba z grupy Znak), Wydawnictwo Literackie, Karakter i SQN, z Warszawy - Marginesy, Wielka Litera i Dowody na Istnienie, z Poznania - Czwarta Strona i We Need Ya (dwie spółki Wydawnictwa Poznańskiego) oraz Filia.

Paweł Piasecki 1015 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.