Karol Sadaj będzie kierował polskim oddziałem Aion Banku

Aion rozpoczął działalność w Belgii w marcu 2020 r., a za projektem stoi Wojciech Sobieraj, dawny prezes Aliora.

Karol Sadaj dołączył do zespołu zarządzającego Aion Banku, obejmując stanowisko country head Poland. Sadaj będzie odpowiadał za rozwój oferty produktowej Aiona w Polsce oraz za stworzenie zespołu, który uruchomi usługi banku w naszym kraju w 2021 r.

Aion rozpoczął działalność w Belgii w marcu 2020 r., jest wspierany przez globalny fundusz inwestycyjny Warburg Pincus. Za projektem stoi jako CEO Wojciech Sobieraj, jeden z najbardziej znanych menedżerów bankowych w Polsce, dawny prezes Alior Banku.

Nowy bank działa w modelu subskrypcyjnym - wersja premium, adresowana do bardziej wymagających klientów kosztuje obecnie 19 euro miesięcznie i obejmuje m.in. darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie oraz darmową wymianę walut, narzędzia inwestycyjne (ETF Asset Management) i doradztwo finansowe, usługi pożyczkowe i ubezpieczeniowe. Wersja "light" zapewnia podstawowe usługi bankowe, w tym wielowalutową kartę debetową, natychmiastowe przelewy walutowe, dostęp do Apple Pay i Google Pay za 1,99 euro. Oferta banku skierowana do przedsiębiorców zawiera dodatkowe usługi, w tym wystawianie faktur, szacowanie wydatków i podatku VAT oraz dostęp do cyfrowej księgowości.

Karol Sadaj jest w Polsce znany przede wszystkim jako współautor sukcesu Revoluta. O jego odejściu z tej firmy informowaliśmy 3 listopada.

(Współpraca: Paweł PIasecki)

Maciej Florek 2369 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.