Kalendarz Lavazzy 2021: The New Humanity [wideo]

Doroczny projekt artystyczny, tym razem z udziałem 13 wybitnych fotografów, miał oficjalną premierę 12 listopada na stronie calendar.lavazza.com.

Narratorem prezentacji Kalendarza Lavazzy na 2021 rok pod hasłem "The New Humanity" był aktor Pierfrancesco Favino. Wydarzeniu towarzyszyła muzyka Brunoriego Sasa, jednego z najbardziej znanych piosenkarzy i autorów tekstów na włoskiej scenie muzycznej. W czasie wydarzenia wystąpili również ambasadorzy projektu: piosenkarka i autorka tekstów Patti Smith, aktorka i modelka Kiera Chaplin, pisarz Alessandro Baricco, CEO organizacji Save the Children Inger Ashing, architekt Carlo Ratti, projektantka mody Stella Jean, a także Francesca Lavazza, członkini zarządu grupy Lavazza i 13 fotografów zaangażowanych w projekt.

Mistrzowie fotografii zaproszeni do współpracy przez markę Lavazza przedstawiają nową wizję ludzkości, która odzwierciedla ich osobiste punkty widzenia i style. Są to David LaChapelle, Simone Bramante, Martin Schoeller, Ami Vitale, Christy Lee Rogers, Steve McCurry (jego zdjęcie wykorzystane w kalendarzu powyżej), Joey L., Carolyn Drake, Denis Rouvre (zdjęcie poniżej), Eugenio Recuenco, Charlie Davoli, Martha Cooper oraz TOILETPAPER.

Na okładce kalendarza wykorzystano pracę amerykańskiej artystki wizualnej Christy Lee Rogers, której twórczość zestawiano często z dziełami włoskiego malarza Caravaggio (zdjęcie poniżej).

W ramach kampanii „The New Humanity 2021”, wymyślonej i opracowanej pod kreatywnym kierownictwem agencji reklamowej Armando Testa w trakcie wiosennego lockdownu, tegoroczna edycja kalendarza po raz pierwszy dostępna jest - do 26 listopada br. - dla publiczności na całym świecie w limitowanej edycji (1000 sztuk) za pośrednictwem aukcji internetowej.

Wszystkie materiały dotyczące kalendarza dostępne są tutaj.

Poniżej zapis eventu online - premiery kalendarza :

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.