Netflix z kolejną polską produkcją oryginalną

Reżyserką jest Anna Jadowska, autorami scenariusza m.in. Kasper Bajon i Igor Brejdygant. Premierę serialu - obecnie w postprodukcji - zaplanowano na 2021 r.

Netflix zapwiada premierę kolejnego polskiego serialu oryginalnego "Otwórz oczy". To historia z gatunku science fiction o losach nastoletniej Julki, która w następstwie tragicznego wypadku trafia do ośrodka leczenia amnezji. Kiedy nachodzą ją dziwne sny, które wydają się aż nazbyt realne, zaczyna kwestionować rzeczywistość i stara się uciec z ośrodka, jednocześnie dążąc do odkrycia prawdy: ten świat nie jest tym, czym się wydaje. Sześcioodcinkowy serial wyreżyserowany przez Annę Jadowską ("Erotica 2022", "Dzikie róże") oraz Adriana Panka ("Wilkołak", "Daas") produkuje MediaBrigade, a producentami wykonawczymi są Marcin Kurek oraz Cyprian Marchewka.

W serialu zobaczymy debiutującą Marię Wawreniuk, która wcieli się w postać Julki, oraz Ignacego Lissa ("Erotica 2022") w roli tajemniczego Adama, który staje się przewodnikiem dziewczyny po ośrodku.
Autorami scenariuszy są: Kasper Bajon, Igor Brejdygant, Milena Dutkowska i Klara Kochańska. Scenariusz powstał na podstawie powieści Katarzyny Bereniki Miszczuk "Druga szansa". Serial wsparł finansowo Polski Instytut Sztuki Filmowej. Serial jest na etapie postprodukcji, a premiera na Netfliksie planowana jest w 2021 r.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.