Zmiany w zarządzie Wirtualnej Polski

Tomasz Machała prezesem Nocowanie.pl, Rafał Warecki prezesem Domodi, na czele Homebook Aleksander Kusz.

Wirtualna Polska poinformowała o zmianach w zarządzie. Nowym prezesem serwisu Nocowanie.pl, reklamującego się hasłem "Znajdź nolceg i nie pójdź z torbami" od stycznia 2021 r. zostanie Tomasz Machała, dotychczasowy szef serwisu WP Pilot. Machała jest związany z Wirtualną Polską od listopada 2016 r., zajmował m.in. stanowisko redaktora naczelnego portalu. Wcześniej był CEO spółek Mamadu i Natemat.pl, a jeszcze wcześniej reporterem telewizji Polsat i TVN.

Nocowanie.pl agreguje ponad 50 tys. ofert turystycznych w Polsce. Serwis działa od 2005 r., w 2016 r. większościowy pakiet udziałów kupiła Wirtualna Polska Holding SA. Kamil Ruciński, założyciel i dotychczasowy prezes Nocowanie.pl, zgodnie z wcześniej przyjętym planem z końcem roku przejdzie do rady nadzorczej spółki.

Rafał Warecki, dotychczasowy dyrektor publishing product w Wirtualna Polska Media, awansował na stanowisko prezesa Domodi, właściciela modowych platform e-commerce Domodi.pl i Allani. Warecki zaczynał karierę zawodową jako dziennikarz autofoto.pl (Trader.com Polska), a przez 6 lat był redaktorem naczelnym serwisu motoryzacyjnego autokult.pl (Blomedia.pl). W Grupie Wirtualna Polska piastował też stanowiska dyrektora produktu i dyrektora zarządzającego.

Zarządzanie wnętrzarskim serwisem Homebook przejmuje Aleksander Kusz, prezes należących do Wirtualnej Polski spółek Totalmoney (od kwietnia 2018 r.) i Extradom.pl (od lutego br.). Wcześniej przez prawie 11 lat był związany z portalem Money.pl, najpierw jako CFO, a potem wiceprezes/COO i prezes zarządu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.