Rusza Centeo - aplikacja automatyzująca sprzedaż na Ceneo.pl

Centeo to kolejny projekt Bartosza Ferenca, właściciela m.in. Sembot.com, aplikacji do zarządzania kampaniami reklamowymi w Google Ads.

Centeo to narzędzie pozwalające przedsiębiorcom, którzy promują się na porównywarce cenowej Ceneo.pl, kontrolowanie swojej pozycji na karcie produktu czy kategorii. Im wyższa pozycja na liście ofert wyświetlających się użytkownikom, tym lepsze wyniki sprzedaży. – Pierwsze trzy wyniki znajdujące się w strefie polecanych ofert na karcie produktu pochłaniają nawet do 70% wszystkich przejść do sklepu. A pierwsza strona kategorii zbiera do 80% odwiedzin w sklepach. Jest się więc o co bić – tłumaczy Bartosz Ferenc, współzałożyciel Centeo.

Eksperci ze spółki Sembot stworzyli oprogramowanie do licytacji pozycji na kartach produktu w Ceneo. Analiza oferty konkurencji (cena, czas wysyłki czy dostępności produktu) pozwala na optymalizację współczynnika CPC określającego koszt, jaki firma musi ponieść za każde odnotowane przez system kliknięcie w ofertę. – Dodatkowo łączymy te dane z informacjami o sprzedaży z Google Analytics, dzięki czemu możliwe jest podejmowanie działań opartych na zwrocie z inwestycji marketingowych (ROAS) – mówi Ferenc. 

W porównywarce Ceneo pojawi się przycisk przekierowujący sprzedawców na stronę Centeo.pl. Z oferty Centeo mogą korzystać zarówno pojedyncze sklepy internetowe, jak i podmioty obsługujące szereg sklepów, np. agencje marketingowe. Według deklaracji Ceneo porównywarka prezentuje obecnie produkty 18 tys. firm i generuje 12,5% zamówień e-commerce w Polsce.

Oprócz firmy technologicznej Sembot Ferenc jest też współzałożycielem kilku innych firm, w tym działającego od czerwca 2011 r. sklepu internetowego "Materace dla Ciebie", obecnie największego w swojej kategorii w Polsce. W sierpniu br. założył pod adresem ferenc.io "fabrykę start-upów", która ma "seryjnie uruchamiać nowe mikroprojekty" rozumiane jako "aplikacje rozwiązujące czyjś problem". 

 

 

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.