Patrycja Macjon i Krzysztof Łuszczewski odchodzą z zarządu Radia Nowy Świat

W internetowym radiu kolejne zmiany.

W piątek na Facebooku Radia Nowy Świat pojawiło się ogłoszenie: "W związku z rezygnacją Krzysztofa Łuszczewskiego i Patrycji Macjon z funkcji członków zarządu Radio Nowy Świat Sp. z o.o., w jego jednoosobowym składzie – co ważne: w pełni uprawnionym do kierowania spółką – pozostaje Anna Krakowska. Radio to nie spółka, zatem wszyscy wracamy do pracy nad tym, co najważniejsze".

W dyskusji pod postem pojawiło się sporo głosów świadczących o zaniepokojeniu patronów zmianami, które nie są w przejrzysty sposób wyjaśniane. Niektórzy zwracali też uwagę, że odejście z zarządu nie równa się odejściu z pracy i funkcjonowanie radia pozostaje niezakłócone. Tak czy inaczej, komunikacja RNŚ mogłaby być prowadzona w bardziej przyjazny sposób - ta opinia również się powtarza.

Patrycja Macjon została członkiem zarządu Radia Nowy Świat pod koniec sierpnia br. Dwa tygodnie wcześniej z funkcji prezesa zarządu zrezygnował Piotr Jedliński.

Macjon współprowadziła m.in. z Jedlińskim przez kilka lat fanpage "Ratujmy Trójkę" i zainicjowała społeczną akcję w obronie niezależności Programu Trzeciego Polskiego Radia. Pracowała przy tworzeniu Radia Nowy Świat – od momentu narodzin jego koncepcji. Łączyła wiele funkcji: od marketingowych, komunikacyjnych po promocyjne.

Łuszczewski pracował od początku przy powstawaniu Radia Nowy Świat. Z mediami jest związany od wczesnych lat 90, pracował m.in. jako dziennikarz Radia Merkury, Planety, Antyradia, zajmował także funkcje kierownicze w Programie Czwartym Polskiego Radia. 

(Współpraca: Paweł Piasecki)

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.