Radio 357 z siedzibą w Teatrze Komedia

Dziennikarze zapraszają również dawnych pracowników Trójki rozproszonych obecnie po różnych redakcjach do wspólnego nagrania świątecznego "Karpia".

Radio 357 poinformowało, że jego siedziba będzie mieścić się w Teatrze Komedia na warszawskim Żoliborzu. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia budynku, ale też zdjęcia dokumentujące, jak dziennikarze remontują wnętrze i dostosowują je do potrzeb nowego studia. 

Na fanpage'u stacji pojawiło się również zaproszenie do wspólnego nagrania "Karp Story" – corocznej, tradycyjnej kolędy, do której muzykę tworzyli artyści związani z Programem Trzecim Polskiego Radia, a teksty m.in. Kuba Strzyczkowski czy Artur Andrus. Całość projektu kończyła się wspólnym wykonaniem piosenki przez dziennikarzy i nagraniem teledysku, piosenka zazwyczaj zaś znajdowała się na świątecznej płycie, ze sprzedaży której dochód Trójka przekazywała na cele charytatywne. 

Część dziennikarzy Trójki pracuje już w Radiu Nowy Świat albo w innych mediach, Radio 357 wystosowało więc do nich zaproszenie, by wspólnie nagrać kolędę pomimo rozproszenia. "Niech w tym dziwnym roku choć na Święta będzie jakoś bardziej przyjaźnie... Dlatego chcielibyśmy niniejszym zaprosić do wspólnego nagrania choinkowej piosenki: wszystkich naszych Przyjaciół z Trójki, Agnieszkę Szydłowską (Newonce), Wojciecha Manna, Magdę Jethon i Marcina Kydryńskiego (RNŚ), Roberta Kantereita i Marcina Gutowskiego (TVN24), Artura Andrusa (RMF Classic), Dariusza Rosiaka ("Raport o stanie świata"), Marcina Zaborskiego (RMF FM). Spotkajmy się znowu! Przecież nigdzie nie jest napisane, że tak nie można, prawda?".

W minionym tygodniu Polskie Radio poinformowało, że zamierza zastrzec tytuły audycji dawnych dziennikarzy Trójki m.in. Marka Niedźwieckiego (obecnie Radio 357) i Wojciecha Manna (Radio Nowy Świat) po ich pożegnaniu z radiostacją na Myśliwieckiej 3/5/7.

Katarzyna Woźniak 590 Artykuły

Absolwentka polonistyki na toruńskim UMK ze specjalnością filmoznawczą. Na co dzień zdaje relacje z przesunięć na półkach rynku FMCG. Po godzinach - czytelniczka. Najbardziej lubi pisać o filmach i książkach, choć właśnie o nich pisze najrzadziej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.