Krzysztof Varga przechodzi z "Gazety Wyborczej" do "Newsweeka"

Na łamach "Dużego Formatu" - magazynu reporterów "GW" - zamieścił pożegnalny felieton. "Dziś rozstaję się z połową mojego życia - rozstaję się z częścią samego siebie" - napisał.

Krzysztof Varga zamieścił wczoraj w magazynie "Duży Format" pożegnalny felieton - według jego obliczeń opublikował ich aż 552. Od poniedziałku pisarz będzie publikował swoje cotygodniowe felietony w "Newsweeku". Powodów odejścia nie podał. 

W felietonie Varga (rocznik 1968) wspomina początki "Gazety Wyborczej", którą współtworzyli m.in. Adam Michnik, Helena Łuczywo czy Antoni Pawlak.  Były już felietonista "Gazety Wyborczej" przypomina, że jego związki z tym dziennikiem, w którym pełnił różne funkcje - m.in. kierownika działu, sięgają początków lat 90. "Odchodzę z »Gazety« z uczuciem dojmującej melancholii, bo rozstaję się nie tylko z budynkiem, z firmą, która dawała mi przez te lata zatrudnienie i zgodziła się lat temu dziesięć, abym zakończył rozdział redaktorski i stał się wyłącznie felietonistą i recenzentem, i to pracującym zdalnie. Dziś rozstaję się z połową mojego życia – rozstaję się z częścią samego siebie” - tak zakończył swój pożegnany felieton.

Varga mający korzenie polsko-węgierskie (Węgrem był jego ojciec) jest autorem m.in. powieści "Sonnenberg" (2018), "Masakra" (2015) czy zbioru esejów "Gulasz z turula", za który w 2009 r. otrzymał Nagrodę Czytelników Nike. Zbiór 100 najlepszych felietonów autora, publikowanych wcześniej w „Dużym Formacie”, ukazał się w formie książkowej w 2016 r. Jego ostatnia książka, "Dziennik hipopotama", wydana przez Iskry, miała premierę w końcu sierpnia br.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.