Discovery Inc. uruchamia globalny serwis streamingowy Discovery+

W Wielkeij Brytanii, Irlandii i Indiach już działa. W Polsce będzie dostępny jeszcze w grudniu br. - w ramach oferty Player.pl. W Stanach Zjednoczonych platforma zadebiutuje 4 stycznia 2021 r.

Discovery Inc. uruchamia globalny płatny serwis streamingowy Discovery+. W ofercie mają być treści non-fiction. W Stanach Zjednoczonych serwis zadebiutuje 4 stycznia 2021 roku we współpracy z firmą Verizon. Jej klienci posiadający wybrane plany taryfowe otrzymają 12-miesięczny dostęp do discovery+ na platformie operatora. Discovery+ uruchomiono już w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Indiach. W ciągu roku zostanie uruchomione w ponad 25 krajach na całym świecie.

- Przez ostatnie dwa lata pracowaliśmy bardzo intensywnie nad stworzeniem i uruchomieniem discovery+. Zaangażowaliśmy w ten projekt wszystkie nasze siły i zasoby strategiczne - naszych partnerów dystrybucyjnych i reklamowych na całym świecie, nasze marki, nasze gwiazdy - powiedział David Zaslav, prezes i dyrektor generalny Discovery Inc.

Dodaje, że w serwisie znajdzie się najbogatsza oferta treści VoD oraz szeroka oferta programów oryginalnych, wyprodukowanych specjalnie na potrzeby tej platformy. - Dzięki Discovery+ stajemy się na świecie platformą numerem jeden w kategorii „non-scripted” zapewniając widzom wyjątkową, klarownie zaprezentowaną i zróżnicowaną ofertę programów lifestylowych i dokumentalnych, którą będą mogli cieszyć się w swoich domach i na urządzeniach przenośnych – deklaruje szef koncernu.

Jego zdaniem Discovery+ jest idealnym uzupełnieniem istniejącej oferty streamingowej. Na rynku amerykańskim użytkownicy Discovery+ otrzymają w jednym miejscu dostęp do ponad 55 tys. odcinków serii o różnorodnej tematyce, ponad 2,5 tys. bieżących programów i klasyków z portfolio kanałów Discovery. Platforma będzie dostarczać też treści z gatunku non-fiction kanałów History i Lifetime, należących do A&E Networks. Jedną z głównych atrakcji ma być wyłączny dostęp online do oferty programów produkowanych przez BBC. Platforma Discovery+ będzie miejscem transmisji Igrzysk Olimpijskich online w Europie. Zapewni również dostęp do szerokiej oferty Eurosportu.

Jeszcze w grudniu br. Discovery+ będzie dostępne także w Polsce w ramach oferty Player.pl. W 2021 roku planowane jest uruchomienie platformy na ponad 25 kluczowych rynkach, w tym m.in. w krajach skandynawskich, we Włoszech, Holandii i Hiszpanii. Serwis pojawi się również w Ameryce Południowej m.in. w Brazylii oraz w niektórych krajach Azji.

 

 

 

 

Piotr Machul 387 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.