Matthias Heinze został dyrektorem generalnym WarnerMedia w Polsce

WarnerMedia ogłosił skład nowego sześcioosobowego zespołu kierowniczego odpowiedzialnego za integrację WarnerMedia Entertainment Networks i Warner Bros. w regionie EMEA.

Matthias Heinze, nowy dyrektor generalny WarnerMedia w Polsce
Matthias Heinze, nowy dyrektor generalny WarnerMedia w Polsce
Skład zespołu ogłosił Pierre Branco, niedawno mianowany na podwójne stanowisko szefa WarnerMedia EMEA Affiliate & Ad Sales oraz country managera WarnerMedia w krajach nordyckich, regionie CEE, na Bliskim Wschodzie, w Turcji i Afryce.

Celem zespołu, w skład którego wchodzą Jesper Steenberg, Matthias Heinze, Guillaume Coffin, Rita Akkari, Roni Patel i Johan Mannerhill, będzie integracja WarnerMedia Entertainment Networks (marki Turner i HBO) z Warner Bros. (kina, produkty konsumenckie, dystrybucja telewizyjna i cyfrowa, rozrywka w domu). Chodzi o zapewnienie spójnej strategii WarnerMedia w różnych regionach geograficznych i zintegrowanego podejścia do dystrybucji w regionie EMEA dla obecnych i przyszłych usług.

Matthias Heinze (na zdjęciu), obecnie odpowiedzialny za działalność spółki Turner w Niemczech i Europie Środkowo-Wschodniej, będzie teraz odpowiedzialny za podmioty stowarzyszone i sprzedaż reklam w Niemczech, Austrii, Szwajcarii (GAS) i Europie Środkowo-Wschodniej. Został również dyrektorem generalnym WarnerMedia Poland, nadzorującym działalność kinową i produkty konsumenckie w naszym kraju.

Guillaume Coffin, który obecnie zarządza oddziałami i sprzedażą reklam Turnera we Francji i w Afryce, rozszerzy swoje kompetencje o kraje Beneluksu, Grecji, Bliskiego Wschodu i Turcji. Zostanie również dyrektorem generalnym WarnerMedia w Turcji i będzie nadzorował działalność kinową na rynku. Heinze i Coffin będą również ściśle współpracować z Iris Knobloch, country managerem WarnerMedia na Francję, Beneluks i GAS w tych obszarach.

Jesper Steenberg, który obecnie nadzoruje dystrybucję HBO w Europie, będzie kierować rozwojem biznesu, dystrybucją cyfrową i marketingiem handlowym usług WarnerMedia w regionie EMEA. Będzie również nadal nadzorował działalność filii w krajach skandynawskich. Rita Akkari, która zarządza dystrybucją treści WarnerMedia w Europie Środkowej, Wschodniej i Rosji, pokieruje nowo utworzoną grupą TV & Digital Distribution, obejmującą również Home Video Digital Distribution w Europie Środkowo-Wschodniej i Rosji. Roni Patel będzie nadal kierować dystrybucją treści Warner Bros., Turner, HBO i HBO Max w obszarze TV, SVoD i AVoD w krajach Beneluksu, Bliskiego Wschodu i Skandynawii. Johan Mannerhill będzie nadal kierować działalnością WarnerMedia Home Entertainment w Skandynawii, odpowiadając za fizyczną i cyfrową dystrybucję wideo i gier.

Paweł Piasecki 978 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.