Englibot nauczy cię angielskiego na Facebooku [wideo]

Polski bot ma już ponad 1000 stałych użytkowników. Stoi za nim zespół doświadczonych lingwistów i programistów.

Englibot powstał w lipcu br. Nauka opiera się o krótkie, ale regularne lekcje z botem. Nie wymaga instalacji żadnych dodatkowych aplikacji, wystarczy smartfon czy laptop z dostępem do Facebooka czy nawet samego Messengera. Jak zapewniają twórcy Englibota, wszystkie lekcje były wielokrotnie sprawdzane i testowane.

Współzałożycielami Englibota są trzy osoby. Karolina Miłosz, CEO start-upu, od 10 lat związana jest z obsługą klienta i performance marketingiem, biegle włada językiem bułgarskim i angielskim. Katarzyna Laskowska ukończyła filologię angielską w 2010 roku i posiada wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka angielskiego. Jakub Laskowski, odpowiedzialny za strategię i rozwiązywaniu problemów technicznych, swoją pierwszą firmę założył w wieku 18 lat. Ma wiedzę z zakresu reklamy i prawa podatkowego. Cała trójka przez ostatnie 5 lat zajmowała się m.in. promowaniem produktów do nauki języków obcych w ramach marketingu afiliacyjnego i prowadziła kampanie reklamowe takich produktów na całym świecie. Stąd założyciele Englibota wynieśli niezbędne doświadczenie w docieraniu do klientów zainteresowanych nauką języków obcych.

- Od uruchomienia usługi w lipcu, odnotowujemy miesięczny wzrost użytkowników na poziomie 18,5%, co z kolei przekłada się na 37% wzrostu przychodu co miesiąc. Obecnie 50% użytkowników Englibota stanowią osoby z Polski, 33% z Wielkiej Brytanii, reszta pochodzi z krajów takich jak: Niemcy, Norwegia, Irlandia, Stany Zjednoczone, Holandia, Hiszpania - mówi Karolina Miłosz.

Aby robić postępy w nauce języków, wystarczy poświęcić na nią 15 minut dziennie. Kluczowa jest tu systematyczność. Dlatego Englibot jest aktywny na Fecebooku, bo skoro skrolując go codziennie, tracimy ok jednej godziny, to czemu nie zrobić w tym czasie czegoś rozwijającego? - mówi Miłosz.

Englibot adresuje swoją ofertę do dorosłych w przedziale wiekowym 25-55 lat. Interakcja z użytkownikiem zaczyna się od ustalenia poziomu znajomości języka, ale także zainteresowań. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji można przygotować lekcje skrojone pod indywidualne możliwości i oczekiwania. Miesięczna subskrypcja kosztuje 49,90 zł, ale często zdarzają się promocje cenowe.

Założyciele Englibota mają ambitne plany na przyszłość. Na początku 2021 r. szykują się do emisji akcji, która ma im przynieść kwotę od 500 tys. do miliona dolarów. Planowane jest także stworzenie botów do nauki kolejnych języków: hiszpańskiego, niemieckiego czy francuskiego.

Paweł Piasecki 569 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.