Auchan nowym partnerem aplikacji Too Good To Go [wideo]

Od grudnia użytkownicy aplikacji mogą zamawiać w Auchan specjalne paczki z pełnowartościowymi i atrakcyjnymi cenowo produktami o krótkich terminach przydatności.

Paczki dostępne przez aplikację Too Good To Go podzielone zostały na trzy kategorie: paczka Mix – znajdą się w niej różne produkty spożywcze, paczka Zieleniak – zawierająca owoce i warzywa, i paczka Bistro – z kanapkami i sałatkami oraz produktami z cukierni. Skład paczek będzie się zmieniać każdego dnia. Zamówienia  - do odbioru w punktach obsługi klienta - są pakowane do papierowych toreb Too Good To Go lub do toreb przyniesionych przez klienta. Auchan prowadzi obecnie pilotaż programu w trzech lokalizacjach na terenie Warszawy.

Partnerstwo z aplikacją Too Good To Go to kolejna z licznych inicjatyw, które Auchan Retail Polska podejmuje w walce z marnowaniem żywności. Od 15 do 31 października br. we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności przeprowadzona została we wszystkich sklepach sieci akcja edukacyjna „Oznaczenie ma znaczenie”. Akcja przypominała konsumentom, że produkt oznaczony symbolem najlepiej spożyć przed można bezpiecznie spożyć także po wskazanym terminie, po uprzednim sprawdzeniu jego jakości. Była to kontynuacja zainicjowanego w 2019 r. programu „Nie marnujemy, ratujemy!”, w ramach którego pełnowartościowe produkty z krótką datą przydatności do spożycia oferowane są konsumentom z 50-procentowym rabatem. We wszystkich sklepach Auchan znajdują się specjalne strefy "ratujące" żywność, w których dostępne są takie właśnie artykuły. Dzięki tej akcji tylko w ciągu jednego roku sieci udało się obniżyć straty w produktach spożywczych o 30%.

Aplikacja Too Good To Go powstała w Danii w 2016 r. Ma obecnie 19 milionów użytkowników i ponad 38 tys. lokali partnerskich (sklepy i lokale gastronomiczne) w Europie. Ich wspólnymi siłami uratowano przed wyrzuceniem ok. 30 milionów posiłków. W Polsce jest dostępna od lipca 2019 r.
Ma obecnie w naszym kraju ponad 1300 partnerów, w tym sieci cukierni, piekarni, kawiarni (m.in. Costa Coffee i Starbucks), lodziarni (Grycan) oraz setki samodzielnych lokali gastronomicznych. Darmową aplikację można pobrać w App Store i Google Play. Niedawno misję Too Good To Go reklamowała kampania przygotowana przez agencję VMLY&R (wideo powyżej). Warto przypomnieć, że w Polsce każdego roku wyrzucamy ponad 9 milionów ton żywności.

Paweł Piasecki 1018 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.