Najpopularniejsze hasła roku 2020 w wyszukiwarce Google [wideo]

Hasłem roku był bezsprzecznie koronawirus, spore zainteresowanie wzbudziły też wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych i prezydent-elekt Joe Biden.

Google zaprezentował coroczne zestawienie Rok w wyszukiwarce. Jak łatwo zgadnąć, koronawirus znalazł się na pierwszym miejscu zarówno polskiego, jak i globalnego zestawienia. Wyszukiwano też haseł pokrewnych takich jak "koronawirus porady" czy "koronawirus mapa". Z pandemią i koniecznością zdalnej pracy oraz nauki związana była też m.in. rosnąca popularność wyszukiwań aplikacji do pracy zespołowej Microsoft Teams czy Google Classroom. Hasła te zajęły odpowiednio 5. i 6. miejsce. Z kolei na liście globalnej na 4. miejscu uplasował się Zoom.

Wyszukiwania najszybciej zyskujące na popularności

Polska

Cały świat

 1. Koronawirus

 2. Koronawirus w Polsce

 3. Wybory USA

 4. Koronawirus porady

 5. Google Classroom

 6. Microsoft Teams

 7. Koronawirus mapa

 8. 365 dni

 9. Joe Biden

 10. Kobe Bryant

 

 1. Koronawirus

 2. Wyniki wyborów

 3. Kobe Bryant

 4. Zoom

 5. IPL

 6. Indie vs. Nowa Zelandia

 7. Koronawirus aktualizacje

 8. Koronawirus objawy

 9. Joe Biden

 10. Google Classroom

Tematy, o których się mówiło (News)

Polska

Cały świat

 1. Koronawirus

 2. Wybory USA

 3. Wybory prezydenckie 2020

 4. Bon turystyczny

 5. Iran

 6. Nowe obostrzenia

 7. Pożary w Australii

 8. Tarcza antykryzysowa

 9. Wybuch w Bejrucie

 10. Lockdown

 

 1. Koronawirus

 2. Wyniki wyborów

 3. Iran

 4. Bejrut

 5. Hantawirus

 6. Czeki pomocowe

 7. Bezrobocie

 8. Akcje Tesli

 9. Wyniki wyborów w Bihar

 10. Black Lives Matter

 

W Polsce wśród tematów, o których się mówiło w 2020 r. (news) bardzo duże zainteresowaniem wzbudzały kwestie związane z oferowaną przez państwo pomocą w czasie pandemii. Hasło bon turystyczny uplasowało się na czwartym miejscu, zaś tarcza kryzysowa na ósmym. Równie istotne były informacje o obostrzeniach (szóste miejsce) i samym lockdownie (10. miejsce).

Na liście haseł najbardziej zyskujących na popularności znalazły się także wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych oraz prezydent elekt Stanów Zjednoczonych Joe Biden. Oba tematy trafiły do pierwszej dziesiątki w rankingach globalnym i polskim, a Biden ponadto zajął pierwsze miejsce w kategorii "Ludzie". Jego running mate wiceprezydent-elekt Kamala Harris (pierwsza w historii kobieta na tym stanowisku) zajęła czwarte miejsce na liście globalnej w tej kateogrii, ale w polskim zestawieniu nie zmieściła się w pierwszej dziesiątce. W Polsce w tej kategorii na drugiej pozycji znalazł się tragicznie zmarły w  styczniu br. koszykarz Kobe Bryant, a na trzeciej aktor Paweł Królikowski.  Sporym echem odbił się też w naszym kraju sukces tenisistki Igi Świątek - zwyciężczyni French Open 2020 w grze pojedynczej (4. miejsce na liście polskiej).

Ludzie

Polska

Cały świat

 1. Joe Biden

 2. Kobe Bryant

 3. Paweł Królikowski

 4. Iga Świątek

 5. Rafał Trzaskowski

 6. Donald Trump

 7. Kim Dzong Un

 8. Dariusz Gnatowski

 9. Krzysztof Bosak

 10. Ewa Żarska

 

 1. Joe Biden

 2. Kim Jong Un

 3. Boris Johnson

 4. Kamala Harris

 5. Tom Hanks

 6. Jacob Blake

 7. Kanye West

 8. Ghislaine Maxwell

 9. August Alsina

 10. Ryan Newman

 

Wśród filmów w Polsce największe zainteresowanie użytkowników wyszukiwarki Google wzbudziło 365 dni - film erotyczny na podstawie bestsellerowej powieści Blanki Lipińskiej wyprzedził globalny przebój - południowokoreański Parasite. Najbardziej wyszukiwanym serialem był w naszym kraju hiszpański Dom z papieru.

Poniżej w galerii cztery listy 10 najpopularniejszych haseł wyszukiwanych w 2020 r. w Polsce. Więcej tematów popularnych w naszym kraju można znaleźć tutaj. Globalne rankingi prezentowane są z kolei na tej stronie.

Poniżej także film podsumowujący rok 2020 w wyszukiwarce Google.

Paweł Piasecki 962 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.