Papaya Films Domem Produkcyjnym Roku według "Media Marketing Polska"

Wyróżnienia przyznaliśmy firmom F25, Grafitti Films oraz Ilmatic.

W tegorocznej edycji raportu "Domy Produkcyjne i Postprodukcyjne" redakcja magazynu "Media Marketing Polska" przyznała tytuł Domu Produkcyjnego Roku Papaya Films. Doceniliśmy m.in. szybkie przystosowanie się do warunków pandemii, rozwój międzynarodowy studia, wzmocnienia personalne i inicjatywy proekologiczne. Redakcja przyznała również trzy wyróżnienia: F25 Production House (Superpomocni), Grafitti Films (Pozytywna Przemiana) oraz Ilmatic (Podbój LA). Jest to piąta już edycja naszego przeglądu studiów produkcyjnych i postprodukcyjnych działających na polskim rynku. W tym roku prezentujemy 19 portretów firm.

- Z napływających ankiet i naszych obserwacji przez cały 2020 r. wynika, że produkcja filmowa bardzo szybko przystosowała się do nowych warunków. Na planach filmowych wprowadzono nowe zasady bezpieczeństwa, pojawiły się produkcje zdalne, dużo pracy miała animacja i postprodukcja. Nowe obszary – wydarzenia i konferencje online – stały się ważnym elementem biznesu - podkreśla Tomasz Wygnański, redaktor naczelny "Media Marketing Polska".

Kolejne zjawisko, o dziwo, niezatrzymane przez pandemię, to ekspansja zagraniczna polskiej branży. Odbywa się ona wielowątkowo, przez produkcje polskie dla klientów zagranicznych i produkcje za granicą dla klientów z Polski. Tym, czego nam brakuje w tej branży, jest większa liczba danych i przejrzystość - dodaje Wygnański.

Raport "Domy Produkcyjne i Postprodukcyjne" dostępny jest razem z najnowszym, grudniowym numerem magazynu "Media Marketing Polska", w naszym sklepie, a  także w aplikacjach na systemy Android i iOS. 

Katarzyna Kacprzak 562 Artykuły

Zajmuje się agencjami reklamowymi i eventowymi. Ma na oku studia produkcyjne i branżę OOH. Gdyby mogła wybrać byłaby kopistką w Bibliotece Aleksandryjskiej.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.