Aplikacja medytacyjna Headspace z własnym programem na Netfliksie [wideo]

"Headspace Guide to Meditation", którego premierę na platformie streamingowej zaplanowano na 1 stycznia, to pierwszy z trzech programów przygotowywanych przez twórcę aplikacji mającej już ponad 65 milionów pobrań.

Gospodarzem ośmiu 20-minutowych odcinków programu pokazującego, jak medytacja może nam pomóc w codziennym życiu, będzie współzałożyciel Headspace i były mnich buddyjski Andy Puddicombe. Jego narracji towarzyszą zabawne animacje i kojąca muzyka. Seria będzie również opatrzona napisami i zdubbingowana w 30 językach. Kolejną produkcją będzie program o śnie - "Headspace Guide to Sleep". Tytuł trzeciego programu jest jeszcze nieustalony. Wszystkie trzy zostaną wyprodukowane przez Vox Media Studios i Headspace Studios.

Headspace, z główną siedzibą w Santa Monica w Kalifornii, a biurami w San Francisco i Londynie, działa od 2010 r. Firma, która zaczynała od organizacji spotkań medytacyjnych, od 2012 r. skupiła się na aplikacji mobilnej. Ma obecnie użytkowników w ponad 190 krajach. Abonament kosztuje 69,99 dol. rocznie (dwa tygodnie okresu próbnego) lub 12,99 dol. miesięcznie (tydzień okresu próbnego). Wśród partnerów Headspace są m.in. Amazon Echo i Alexa, Spotify, Asystent Google i Nike (integracja z aplikacjami Nike Training Club i Nike Running Club). Liczba pobrań aplikacji w br. przekroczyła 65 milionów (w 2014 r. było ich milion). Headspace ma obecnie 2 miliony płacących abonentów, a do klientów biznesowych oferujących aplikację pracownikom należą m.in. Google, LinkedIn, Starbucks i Adobe.

Paweł Piasecki 765 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.