Eurobest 2020: Publicis Worldwide Siecią Reklamową Roku

Szwecja zdobywa dziewięć grand prix, w tym za kampanię dla Burger Kinga (Ingo Stockholm).

Eurobest ogłosił zwycięzców tegorocznej, 32. edycji festiwalu. Szwecja została nagrodzona najwięcej razy, 35 trofeami, z których 9 to grand prix. Kampania "The Moldy Whopper" ("Spleśniały Whopper") dla Burger King autorstwa Ingo (Sztokholm), David (Miami) i Publicis Rumunia (Bukareszt) zdobyła aż pięć nagród grand prix, w kategoriach print & publishing, film, industry craft, integrated i outdoor.

Francja zajęła drugie miejsce w rankingu krajów (23 nagrody), a Belgia - trzecie (20 nagród). Nagrody specjalne trafiły do Publicis Worldwide (Sieć Roku), BETC Paris (Agencja Roku), N=5 Amsterdam (Niezależna Agencja Roku), Mediacom (Mediowa Sieć Roku), Newland (Eurobest Golden Palm).

Kampania "What We Do Next" z udziałem Billie Eilish przygotowana przez Saatchi & Saatchi London dla Deutsche Telekom zdobyła grand prix w kategorii Entertainment. Studio Papaya Films było współodpowiedzialne za produkcję w tym projekcie obok Factory z Londynu oraz Somesuch (Londyn i Los Angeles).

Pełną listę zwycięzców opublikowano tutaj.

Festiwal Kreatywności Eurobest to marka Międzynarodowego Festiwalu Kreatywności Cannes Lions, którego właścicielem jest brytyjski wydawca i organizator eventów Ascential. Pierwszy festiwal w obecnej formie odbył się w 2008 r. w Sztokholmie, ale nagrody Eurobest przyznawane są od 1988 r.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.