Hulajnogi Bolt dostępne na wybranych stacjach paliw bp w Warszawie

Sieć paliwowa pokryje koszt każdej pierwszej minuty 40 tys. przejazdów hulajnogami Bolt w Warszawie.

W ramach pilotażowej współpracy hulajnogi Bolt będą codziennie dostarczane do oznaczonych stref parkowania na wybranych stacjach paliw BP w Warszawie. Bp zobowiązuje się do pokrycia kosztu każdej pierwszej minuty 40 tys. przejazdów hulajnogami w Warszawie. Ponadto użytkownicy aplikacji Bolt po dokonaniu zakupu z oferty Wild Bean Cafe na jednej z warszawskich stacji paliw bp za minimum 7 zł mogą odebrać darmową średnią kawę regularną.

Akcja zachęcająca do korzystania z hulajnóg wpisuje się w strategię obu firm. W przypadku bp jest to plan transformacji tradycyjnego modelu biznesu paliwowego - #bpNetZero, którego nowe cele ogłoszono w lutym br. - Nasze stacje mają stać się centrami obsługi klienta i oferować szereg dodatkowych usług, także w zakresie mikromobilności w aglomeracjach miejskich - mówi Barbara Wiążewska, dyrektor generalny bp retail w Polsce. 19 listopada br. na stacji bp Reduta w Warszawie ruszył pierwszy, pilotażowy sklep Easy Auchan, a w grudniu sklepy te mają pojawić się na kolejnych stacjach. Sklepy Easy Auchan i punkty wynajmu hulajnóg to dalsze poszerzenie pozapaliwowej oferty stacji - skierowanej nie tylko do kierowców - po kawiarniach Wild Bean Cafe.

Z kolei Bolt stawia na rozwój miejskiej mikromobilności jako alternatywę dla przejazdów samochodami. We wrześniu  br. estońska firma zadeklarowała, że do końca 2020 wszystkie przejazdy jej hulajnogami będą miały ujemną emisję CO2. Od października 2019 r, platforma realizuje Green Plan, w ramach którego zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO2 dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025 r.

Estońska firma obecnie oferuje wynajem e-hulajnóg w 51 miastach w Europie, w tym 11 w Polsce. Dysponuje łącznie ok. 30 tys. hulajnóg na całym kontynencie. W 2021 r. ma ich być 130 tys. w ponad 100 europejskich miastach.

Paweł Piasecki 1030 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.