Danuta Stenka czyta "Przeminęło z wiatrem" w Audiotece [wideo]

Pierwsze dwa z 28 odcinków audioserialu Audioteki i Wydawnictwa Albatros mają premierę 16 grudnia.

Kolejne odcinki romansu wszechczasów w interpretacji Danuty Stenki będą publikowane co tydzień w każdą środę. Produkcja dostępna jest bezpłatnie dla subskrybentów Audioteka Klub.

Muzykę do audioserialu skomponował Mikołaj Majkusiak, który w tym roku odebrał Fryderyka dla najlepszego kompozytora młodego pokolenia. ilustracje do nowego wydania książkowego (Wyd. Albatros) stworzyła Anna Halarewicz, znana czytelniczkom “Twojego Stylu”, “Elle” czy “Glamour”. Można je zobaczyć na okładce wydania audio, a także w specjalnie przygotowanej animacji.

Powieść "Przeminęło z wiatrem" Margaret Mitchell zapisała się w historii nie tylko literatury, ale też kina za sprawą ekranizacji z 1939 roku, w której w roli Scarlett O'Hary wystąpiła Vivien Leigh, a w Rhetta Butlera wcielił się Clark Gable. To najbardziej kasowy film w historii kina, jeśli uwzględnić inflację. Szacuje się, że do dziś sprzedano na niego ponad 200 milionów biletów.

Paweł Piasecki 1032 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.