Netflix pokaże serial dokumentalny na podstawie książki papieża Franciszka

Produkcją zajmie się studio Stand By Me założone przez włoską scenarzystkę, reżyserkę i producentkę telewizyjną Simonę Ercolani.

Nowy czteroodcinkowy serial dokumentalny Netfliksa jest oparty na książce "Dzielenie się mądrością czasu" papieża Franciszka. Została ona wydana w 2018 r. w Stanach Zjednoczonych jako "Sharing the Wisdom of Time" przez jezuicką oficynę Loyola Press (papież Franciszek, czyli Jorge Mario Bergoglio, jest jezuitą), a w polskim tłumaczeniu przez WAM. Serial będzie dostępny na globalnej platformie streamingowej w 2021 r. Osnową książki jest rozmowa, do której wydawca zaprosił ponad 250 seniorów w wieku powyżej 70 lat z ponad 30 krajów (w tym słynnego reżysera Martina Scorsese, a z Polski m.in. Marię Śmiałowską), by podzielili się swoimi doświadczeniami i życiową mądrością z młodszym pokoleniem. Na potrzeby serialu jego twórcy przeprowadzili ekskluzywny wywiad z papieżem, który będzie przewijał się przez wszystkie odcinki.

Założone w 2010 r. studio Stand By Me, część międzynarodowej grupy producenckiej Asacha Media Group, ma na swoim koncie cykle dokumentalne, m.in. „Dottori in Corsia – Children Hospital Bambino Gesù” (cztery sezony dla stacji RAI), „Facing” dla Nat Geo, a także oparte na faktach tytuły wyprodukowane dla A+E Networks, RAI i Discovery. Asacha Media Group jest wspierana kapitałowo przez Oaktree Capital Management.

 

 

Paweł Piasecki 687 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.