"The Crown" z rekordową oglądalnością w rankingu Nielsena

Użytkownicy Netfliksa obejrzeli łącznie 3,36 mld minut serialu w tygodniu od 16 do 22 listopada.

Serial Netfliksa "The Crown" – obecnie emitowany jest jego czwarty sezon – z wynikiem 3,36 mld minut w dniach 16-22 listopada ustanowił tygodniowy rekord oglądalności. Poprzedni rekord wyniósł 3,01 mld minut dla "The Umbrella Academy" w tygodniu od 3 do 9 sierpnia.

Około dwie trzecie całkowitego czasu oglądania "The Crown" przypadało według Nielsena na najnowszy, czwarty sezon serialu, w którego obsadzie znaleźli się m.in. Gillian Anderson jako Margaret Thatcher i Emma Corrin jako księżniczka Diana obok znanych już z poprzednich sezonów Olivii Colman jako królowej Elżbiety II, Heleny Bonham Carter w roli księżniczki Małgorzaty i Josha O'Connora jako księcia Karola. Drugi pod względem liczby minut udział przypadł na sezon pierwszy, co sugeruje, że dla niektórych widzów nowy sezon stał się okazją do ponownego obejrzenia lub rozpoczęcia oglądania. Nielsen podaje również, że około dwie trzecie widzów "The Crown" miało powyżej 55 lat.

Po trzech tygodniach z rzędu na pierwszym miejscu "Gambit królowej" spadł na drugie miejsce (1,09 mld minut). Serial Disney+ "The Mandalorian" spędził czwarty z rzędu tydzień na liście, zwiększając oglądalność do 939 mln minut z 873 mln, ale spadł z trzeciego miejsca na czwarte, za "The Office". Pierwszą dziesiątkę rankingu – za wyjątkiem "The Mandalorian" – w całości wypełniły tytuły pokazywane na Netfliksie, w tym cztery produkcje oryginalne tej platformy.

Platformy streamingowe twierdzą, że metodologia Nielsena nie obejmuje pełnego zakresu oglądania na urządzeniach innych niż telewizory. Nielsen uwzględnia również tylko widzów w Stanach Zjednoczonych.

(HollywoodReporter.com)

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.