Nissan oferuje auta na abonament

To oferta zarówno dla firm, jak i dla klientów indywidualnych. Nissan przygotował ją we współpracy z firmą leasingową Masterlease z grupy banku PKO BP.

Polski oddział Nissan Sales CEE, japońskiego koncernu motoryzacyjnego, wychodzi na rynek z ofertą samochodów na abonament. W zależności od wybranego modelu, deklarowanego rocznego przebiegu i czasu użytkowania użytkownik płaci jedynie comiesięczną opłatę abonamentową. Po upływie kontraktu samochód wraca do Nissana. Abonament pozwala na wymianę auta na nowe po 24 lub 48 miesiącach.

Dla przykładu producent wylicza, że miesięczny koszt wynajmu popularnego w kraju modelu Qashqai przy umowie na 3 lata i 15 tys. km przebiegu rocznie, to 1149,02 zł netto (dla klientów biznesowych; dla klientów indywidualnych koszt brutto to 1353,91 zł). Przez cały okres umowy najmu auto ma zagwarantowany pakiet AC, OC i NNW wraz z likwidacją szkód komunikacyjnych i pomocą drogową 24/7, a także koszty serwisowania pojazdu – przeglądy i naprawy czy sezonowa wymiana opon. Wszystkie te wydatki wliczone są w opłatę miesięczną. Koszty, jakie ponosi użytkownik, to: paliwo, płyn do spryskiwaczy czy ewentualna wymiana żarówek.

Tomasz Latała-Golisz, dyrektor zarządzający Nissan Sales CEE, przekonuje, że w ten sposób firma wychodzi naprzeciw trendom, zgodnie z którymi coraz więcej osób chce korzystać z samochodu, ale niekoniecznie kupować go na własność: - Nie bez znaczenia jest też wygoda użytkowania pojazdu, bez obowiązku pilnowania terminów przeglądów, ubezpieczeń czy serwisów oraz możliwość częstej wymiany pojazdu na całkowicie nowy.

Koszty wynajmu modeli Nissan Micra, Juke, Leaf, Qashqai i X-trail można sprawdzić tutaj.

Maciej Burlikowski 1752 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.