Ilona Weiss prezesem zarządu PMPG Polskie Media

Jolanta Kloc została wiceprezesem zarządu ds. finansowych.

29 grudnia 2020 roku Rada Nadzorcza PMPG Polskie Media S,A, podjęła uchwałę w sprawie powołania od 1 stycznia 2021 r. Ilony Weiss (na zdjęciu) na stanowisko prezesa zarządu spółki. Decyzja jest związana z przyjętą na początku roku strategią, której celem jest transformacja cyfrowa PMPG Polskie Media. Jednocześnie na wiceprezesa zarządu ds. finansowych powołano Jolantę Kloc.

W latach 2015–2019 Weiss pełniła funkcję prezesa zarządu Grupy ABC Data, która w tym okresie stała się liderem w dystrybucji sprzętu IT na rynku Europy Środkowo–Wschodniej. W latach 2012–2014 była wiceprezesem zarządu tej firmy. Wcześniej zajmowała stanowisko wiceprezesa zarządu w  Sygnity S.A. w (2010–2012), dyrektora finansowego w  Sage (2008–2010), a od 1996 do 2006 r. zajmowała kierownicze stanowiska w dziale finansowym grupy Alcatel. Na początku kariery, w  latach 1993–1996 współtworzyła plany rozwojowe i inwestycyjne w spółce Telekomunikacja Polska S.A. Weiss jest absolwentką jest absolwentem Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, specjalności Zarządzanie Finansami. Posiada również międzynarodowe kwalifikacje finansowe ACCA (Association of Chartered Certified Accountants).

Jolanta Kloc, nowa wiceprezes zarządu PMPG Polskie Media ds. finansowych, przez wiele lat była związana z Grupą ZE PAK (spółka kontrolowana przez Zbigniewa Solorza) gdzie odpowiadała za tworzenie i wdrażanie strategii finansowej, opracowywanie rocznych i wieloletnich budżetów i planów finansowych oraz nadzór nad pracą działu finansowo-księgowego, kontrolingu i kadr. W latach 1991-2001 pracowała na stanowisku głównej księgowej w Energoinwest S.A. Od 2001 roku związana była z Grupą Kapitałową Zespołu Elektrowni Pątnów–Adamów–Konin S.A.

Do PMPG Polskie Media należą m.in.: Agencja Wydawniczo-Reklamowa Wprost, wydawca wprost.pl i e-tygodnika „Wprost" oraz spółka Orle Pióro, wydawca tygodnika „Do Rzeczy” i dorzeczy.pl. Założycielem i większościowym akcjonariuszem spółki jest Michał M. Lisiecki.

Paweł Piasecki 642 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.