Amazon i Cyfrowy Dialog organizują zajęcia dla dzieci w ferie

W ramach programu STEM Kindloteka Online w dniach 4-15 stycznia odbywa się cykl bezpłatnych warsztatów online dla dzieci w wieku szkolnym.

Każdego dnia w dwa tygodnie ferii zimowych edukatorzy ze Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog poprowadzą dwa warsztaty online – jeden dla dzieci młodszych z klas 1-3 szkoły podstawowej, drugi zaś dla starszych uczniów z klas 4-6 oraz 5-8. Webinaria dostarczą dzieciom porcję praktycznej wiedzy o kodowaniu (pierwsze kroki w języku programowania Python), przybliżą świat emocji i sztucznej inteligencji, zachęcą też do majsterkowania i rozwijania pasji. Organizatorzy przygotowali również warsztaty skierowane do całych rodzin.

Zaplanowano następujące cykle tematyczne spotkań:

Weźmy emocje na warsztat - prowadząca, Marta Florkiewicz-Borkowska, pokaże małym uczestnikom, co można zrobić, aby emocje były kolorowe i zaprojektuje wraz z nimi podstawowy zestaw "apteczki natychmiastowej pomocy".

Zmajstrujmy coś… Majsterkowanie wokół (nie)zwykłych wynalazków – dzieci poznają historie (nie)zwykłych wynalazków, które następnie będą mogły same stworzyć.

Bądź jak… - cykl zainspiruje dzieci do rozwijania pasji i bycia coraz bardziej odważnymi.

Programujemy w Pythonie - pierwsze kroki w programowaniu dla nieco starszych dzieci - z wykorzystaniem darmowych, dostępnych platform do nauki kodowania.

Prawdziwa zabawa ze sztuczną inteligencją – ciekawe projekty z wykorzystaniem Scratcha oraz takich możliwości AI jak rozpoznawanie twarzy, zamiana mowy na tekst, rozpoznawanie rysunków oraz generowanie dźwięków.

Szyjemy przytulaki – zajęcia dla całej rodziny, podczas których nie zabraknie kreatywnej zabawy, a uczestnicy wykorzystają podczas nich często spotykane w domach pojedyncze skarpetki i rękawiczki. Warto już zbierać niezbędne pomoce.

Warsztaty będą się odbywać od poniedziałku do piątku, przez cały okres ferii, do 15 stycznia włącznie o godz. 10:30 i 11:30 (z wyjątkiem warsztatów rodzinnych 4 i 15 stycznia - godz. 19) na stronie internetowej www.cyfrowydialog.pl. Udział w spotkaniach jest bezpłatny. Pełny harmonogram zajęć poniżej.

Nagrania ponad 150 webinariów, które odbyły się dotychczas w ramach STEM Kindloteka Online, są dostępne na kanale YouTube Amazon Polska.

Paweł Piasecki 998 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.