Piwo konopne Buh dostępne w Żabce

To sklepowa premiera flagowego produktu spółki Przyjazne Państwo stworzonej przez Janusza Palikota, Kubę Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego

Piwo konopne Buh - produkt spółki Przyjazne Państwo stworzonej przez Janusza Palikota, Kubę Wojewódzkiego i Tomasza Czechowskiego - właśnie trafia na półki w sklepach sieci Żabka w całej Polsce. Cena detaliczna za butelkę 0,5 litra wynosi 8,99 zł. W najbliższych tygodniach Buh będzie dostępny także w sklepie firmowym należącego do Palikota Browaru Tenczynek. Do końca stycznia spółka zapowiada premierę drugiego produktu – Buh Pils, a wiosną wersję bezalkoholową.

- Popularność suszu konopnego ostatnio błyskawicznie rośnie wśród konsumentów i nie można się temu dziwić. Ilość zastosowań konopi siewnych liczy się już w setkach: od właściwości leczniczych, przez smakowe, po branżę tekstylną. My postanowiliśmy połączyć konopie z produktem, który też przeżywał ostatnio rewolucję i namieszał w branży: piwo kraftowe. Sieć Żabka Polska to ponad 6,5 tysiąca sklepów na terenie całej Polski. To świetny start na premierę Buha – powiedział Janusz Palikot, prezes spółki Przyjazne Państwo.

Wariant piwa dostępny w Żabce zawiera 5% alkoholu, zaś Pils, który swoją premierę będzie miał za kilka tygodni, ma 5,4% alkoholu. Za receptury odpowiada piwowar związany z Browarem Tenczynek – Sebastian Jabłoński. Autorem projektu etykiety jest Tomasz "Waciak" Wójcik, wieloletni dyrektor artystyczny magazynu "Playboy".

Na kreacjach reklamowych obok Palikota i Wojewódzkiego pojawia się aktorka Katarzyna Warnke. 7 stycznia ruszyła ogólnopolska kampania promocyjna nowego piwa, która obejmuje telewizję, outdoor i internet.

 

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.