Marcin Kuśmierz prezesem zarządu Shopera

Przez ponad 13 lat, do grudnia 2020 r., był CEO firmy hostingowej Home.pl.

Firma Home.pl, którą do grudnia ub.r. kierował nowy CEO Shopera, została na początku 2020 r. przejęta przez niemieckiego giganta internetowego 1&1 (obecnie 1&1 Ionos SE), należącego do grupy United Internet. Stojąc na czele Home.pl przez ponad 13 lat, Kuśmierz zyskał bogate doświadczenie na rynku usług internetowych dla MŚP w Polsce, gdzie firma od lat była numerem jeden na rynku hostingu, oraz w kilku innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Kuśmierz był wielokrotnie nagradzany za rozwój i transformację biznesu, m.in. Polskie Stowarzyszenie Inwestorów Kapitałowych przyznało mu tytuł CEO of the Year. Jest członkiem rad nadzorczych Krajowego Integratora Płatności (tpay), R2G Polska (apaczka), Fly On the Cloud oraz globalnych firm technologicznych Acronis i Cloudblue.

Założyciel firmy Shoper i jej dotychczasowy prezes Krzysztof Krawczyk objął stanowisko wiceprezesa zarządu odpowiedzialnego za rozwój głównych produktów, m.in. oprogramowania sklepu internetowego.

– Chcemy, aby Shoper był rozwiązaniem pierwszego wyboru dla nowych firm oraz start-upów w segmencie e-commerce. Będziemy też rozwijać ofertę usług dla profesjonalnych sprzedawców internetowych, oferując im kompletny ekosystem, oraz partnerstwa z globalnymi liderami branży e-commerce. Naszą ambicją jest osiągnięcie pozycji wiodącego dostawcy na rynku europejskim – mówi Marcin Kuśmierz.

Z oprogramowania Shopera oferowanego w modelu subskrypcyjnym (SaaS) korzysta ponad 20 tys. sklepów internetowych w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej, co czyni ją regionalnym liderem. Rozwiązania e-commerce dla segmentu MŚP pod marką Shoper oferowane są od 2005 r., a od 2018 r. dostępne jest też rozwiązanie Shoper Premium dla dużych sprzedawców internetowych.

 

Paweł Piasecki 658 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.