Plus wprowadza abonamenty komórkowe specjalnie dla 5G

Ceny: 60, 90 i 120 zł/mies.

Polkomtel, operator sieci komórkowej Plus (grupa Cyfrowy Polsat), wprowadza nowe plany komórkowe dla tych, którzy chcą korzystać z najszybszej transmisji danych w technologii 5G. Są to trzy nowe taryfy w cenach 60, 90 i 120 zł miesięcznie, które różnią się objętością pakietu na transmisję danych (odpowiednio: 25, 100 i 120 GB miesięcznie).

Plus oferuje technologię nazywaną 5G, chociaż nie jest to "prawdziwe" 5G. Przetarg na częstotliwości do budowy nowej generacji sieci komórkowej został w ub.r. unieważniony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Zawiedzeni tą zwłoką operatorzy oferują podwyższone prędkości do 600 Mb/s na dotychczas posiadanych częstotliwościach.

Polkomtel twierdzi, że w zasięgu jego sieci "5G" znajduje się już ponad 7 mln Polaków we wszystkich 16 województwach. Operator chwali się też, że oferuje już kilkanaście smartfonów obsługujących 5G, w tym pierwszy w cenie poniżej 1 tys. zł (Realme 7 5G, na zdjęciu).

Maciej Burlikowski 1743 Artykuły

W "Media & Marketing Polska" od 2000 r. Zajmuje się m.in. branżą telekomunikacyjną, usług finansowych, samochodami i energetyką. Uwielbia podróże dalekie i bliskie.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.