Lavazza ogłasza dwuletnią współpracę z WOŚP

Włoska marka kawy zdecydowała się na wsparcie największej polskiej akcji charytatywnej.

Pierwszym krokiem będzie wsparcie przez markę Lavazza 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 31 stycznia br. pod hasłem „Finał z głową!”. W tym roku Fundacja WOŚP zbiera środki na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Wspierając zbiórkę na ten cel, Lavazza zorganizuje specjalne aukcje.

W tegoroczną zbiórkę włączy się 120 tys. wolontariuszy. Ze względu na pandemię będzie realizowana w większej niż dotychczas mierze przy wykorzystaniu kanałów elektronicznych, a towarzyszące jej wydarzenia odbędą się w formie wirtualnej. W Warszawie centrum Finału będzie studio telewizyjne na Placu Defilad, w którym odbędą się koncerty m.in. zespołu Dżem, Voo Voo, Kwiat Jabłoni i Piersi. Transmisja internetowa wydarzenia rozpocznie się w sobotę 30 stycznia o godz. 21:00 i potrwa nieprzerwanie 27 godzin.

Lavazza, włoska firma założona w Turynie w 1985 r. od czterech pokoleń należy do rodziny Lavazza i stale angażuje się w akcje na rzecz zrównoważonego rozwoju, ochrony środowiska i poszanowania praw człowieka. Jest jedną ze stu najbardziej prestiżowych międzynarodowych marek według Reputation Institute oraz zajmuje dziewiąte miejsce  na świecie w dziedzinie odpowiedzialności biznesu w globalnym rankingu CR RepTrak 2019, osiągając również pierwsze miejsce  w sektorze żywności i napojów oraz wśród firm włoskich.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.