"Nomadland" będzie mieć równoległą premierę w kinach i w Hulu [wideo]

To kolejny sygnał rosnącego znaczenia platform streamingowych jako miejsca premier nowych filmów w czasie, gdy kina borykają się z pandemicznymi restrykcjami.

"Nomadland", film w reżyserii Chloe Zhao z Frances McDormand w roli głównej, jest jedną z głośniejszych premier pierwszej połowy 2021 r. Hulu, platforma streamingowa należąca do Disneya, wyemituje film równolegle z premierą kinową w Stanach Zjednoczonych 19 lutego br. (na ten dzień zapowiadana jest także premiera kinowa w Polsce - o ile kina zostaną otwarte.) Producentem filmu jest wytwórnia Searchlight Pictures, obecnie część Walt Disney Co. (do 2019 r. wraz z całym 20th Century Studios należała do News Corporation Ruperta Murdocha).

Przedpremierowo "Nomadland" ma być pokazywany od 29 stycznia br. w wybranych kinach IMAX w Ameryce Północnej. Film nagrodzono już Złotym Lwem na MFF w Wenecji, zdobył też m.in. Nagrodę Publiczności na MFF w Toronto i nagrodę FIPRESCI oraz Złotą Żabę za zdjęcia na Camerimage.

Hulu, które ma ponad 38 milionów subskrybentów w Stanach Zjednoczonych, jest siostrzaną marką familijnego serwisu streamingowego Disney+. Początkowo serwis bazował głównie na programach telewizyjnych, ostatnio jednak zaczął rozbudowywać ofertę filmową. M.in. Hulu zdobyło prawa dystrybucyjne do nowego filmu wytwórni Paramount "The United States vs. Billie Holiday", którego premierę zaplanowano na 26 lutego br.

Paweł Piasecki 738 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.