JedenŚlad i Innogy umożliwiają ładowanie e-hulajnóg za pomocą aplikacji

Usługa będzie dostępna dla wszystkich użytkowników e-hulajnóg korzystających z aplikacji Si.

W ramach rozwoju eFeeder, czyli stacji ładowania hulajnóg elektrycznych (na zdjęciu), innogy Polska wprowadza możliwość obsługi ładowania za pomocą aplikacji mobilnej Si należącej do spółki JedenŚlad. Każda stacja eFeeder zainstalowana w 2021 r. będzie dostosowana do obsługi tej funkcji, a zatem dostępna dla wszystkich użytkowników hulajnóg elektrycznych.

- Przyświecała nam idea budowy „systemu operacyjnego” dla ładowarek – dostępnego dla użytkowników indywidualnych, operatorów, klientów biznesowych czy miast – niezależnie, gdzie i jaką hulajnogę chcemy naładować – tak jak dziś samochodami korzystamy ze stacji benzynowych. Aplikacji nie trzeba pobierać – cały proces jest maksymalnie krótki i intuicyjny, oparty o kody QR i mobilną stronę internetową. Już teraz pracujemy na rozbudową Si o kolejne funkcjonalności i rodzaje pojazdów – mówi Łukasz Banach, współzałożyciel spółki JedenŚlad.

Do JednegoŚladu należy również marka skuterów elektrycznych Hop.City (ich wynajem jest także obsługiwany poprzez aplikację mobilną).

eFeeder to usługa bezpiecznego parkowania i ładowania małych pojazdów elektrycznych. Innogy oferuje to rozwiązanie operatorom systemów najmu hulajnóg i rowerów elektrycznych, właścicielom oraz zarządcom nieruchomości biurowych i komercyjnych oraz samorządom miast. Stacje ładowania, zasilane ze zwykłego gniazda 230 V, mogą być montowane na zewnątrz i wewnątrz budynków.

Paweł Piasecki 603 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.