Szczepan Twardoch felietonistą "Dużego Formatu"

Felietony autora "Króla" od 18 stycznia co dwa tygodnie będą ukazywać się w poniedziałek na łamach magazynu reporterów "Gazety Wyborczej" oraz w serwisie Wyborcza.pl.

Związany ze Śląskiem pisarz Szczepan Twardoch znany jest ostatnio głównie jako autor powieści "Król", której serialową adaptację można oglądać w Canal+. Pierwszy felieton, zatytułowany „Stary Draga”, to osobista opowieść pisarza o niedawno zmarłym dziadku, którego 100-letnie życie uznaje za kwintesencję śląskiego losu.

– Szczepana Twardocha nie trzeba przedstawiać, to jeden z najważniejszych współczesnych polskich pisarzy, wielokrotnie nagradzany autor m.in. „Morfiny”, „Dracha” oraz „Króla”, którego świetną ekranizację oglądamy na antenie Canal+. Oddajemy więc nasze łamy felietoniście z najwyższej półki. Cieszymy się z tego bardzo, a ja – jako Ślązak – podwójnie – mówi Bartosz Wieliński, zastępca redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej”.

Pisarz jest laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich (2015), był kilkakrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Gdynia, a jego powieści "Morfina" i "Drach" znalazły się w finale Nagrody Literackiej Nike. Znany jako miłośnik samochodów Twardoch został w 2019 r. felietonistą motoryzacyjnym serwisu Focus.pl ("Twardoch i fury"). Był też ambasadorem marki Mercedes-Benz w Polsce.

Do 1 grudnia ub.r. felietonistą "Dużego Formatu" był Krzysztof Varga, również autor poczytnych powieści. Jego felietony można teraz czytać w "Newsweeku".

Paweł Piasecki 687 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.