Artur Jankowski prezesem Nestlé Polska

Simon Smith przechodzi na emeryturę.

Stanowisko prezesa zarządu Nestlé Polska objął Artur Jankowski. Z Nestlé związał się w 2016 r., gdy objął stanowisko dyrektora sprzedaży. Wcześniej pracował w Grupie Danone, w której pełnił kolejno funkcje dyrektora zakupów oraz dyrektora sprzedaży. Po trzech latach Artur Jankowski objął stanowisko dyrektora dywizji Nutrition.

Po sześciu latach pełnienia funkcji prezesa zarządu Nestlé Polska i blisko 30 latach w Grupie Nestlé Simon Smith przejdzie na wcześniejszą emeryturę. Przed rozpoczęciem pracy w Nestlé uzyskał kwalifikacje biegłego rewidenta i dyplom MBA na uniwersytecie w Newcastle, pracując jednocześnie dla firm w północnej Anglii. Po dołączeniu do Nestlé rozwijał karierę za granicą. W ostatnich latach pełnił funkcje CEO Nestlé Adriatic, CFO Nestlé Europe i w końcu szefa rynku w Polsce.

Maciej Florek 2230 Artykuły

Czujnym okiem przygląda się domom mediowym, agencjom interaktywnym i producentom OTC. Odtajnia najbardziej ukryte przetargi. Jego pasją jest kolej i wszystko co z nią związane.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.