"Puls Biznesu" uruchamia platformę cyfrową Analizy PB

Powstała na bazie platformy SpotData, której twórca, Ignacy Morawski, jest głównym ekonomistą "Pulsu Biznesu".

Od lewej: Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu i twórca Analiz PB oraz Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny Pulsu Biznesu i pb.pl
Od lewej: Ignacy Morawski, główny ekonomista Pulsu Biznesu i twórca Analiz PB oraz Grzegorz Nawacki, redaktor naczelny Pulsu Biznesu i pb.pl
Analizy PB, na której znajdują się analizy i prognozy kluczowych danych makroekonomicznych i sektorowych, powstały na bazie SpotData, platformy należącej od czerwca 2017 r. do Bonnier Business Polska. Zespół ekonomistów i analityków tworzący SpotData dołączył do zespołu redakcyjnego „Pulsu Biznesu”, a jej twórca – Ignacy Morawski, mający wcześniejsze wieloletnie doświadczenie w sektorze bankowym – został głównym ekonomistą „PB”.

– Na platformie Analizy PB udostępniamy 5 tys. najważniejszych danych z polskiej gospodarki i 30 największych gospodarek świata monitorowanych przez nasz zespół. Udostępniamy najświeższe, aktualizowane automatycznie dane, dzięki czemu można na bieżąco śledzić trendy, analizować rynek, planować budżety czy porównywać wyniki z benchmarkami – mówi Ignacy Morawski. Platforma cyfrowa Analizy PB będzie dostępna dla subskrybentów serwisu pb.pl, który odwiedza 1,15 mln użytkowników miesięcznie (Mediapanel, październik 2020 r.).

Ignacy Morawski przez wiele lat pracował w sektorze bankowym (WestLB Bank Polska, Polski Bank Przedsiębiorczości) jako główny ekonomista odpowiedzialny za analizy makroekonomiczne. Był również członkiem zespołu przygotowującego prognozy makroekonomiczne w Polskiej Akademii Nauk oraz pracował w think tanku WiseEuropa. Karierę zawodową rozpoczynał jako reporter ekonomiczny „Rzeczpospolitej”.

 

Paweł Piasecki 704 Artykuły

Specjalizuje się w e-commerce i nowych technologiach. Pracował m.in jako tłumacz i redaktor, przez ponad 5 lat przygotowywał codzienny serwis prasowy dla przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Miłośnik muzyki klasycznej i jazzu.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.