"Nowi mutanci" na DVD [wideo]

Film zrealizowano na podstawie serii komiksów Marvela.

W tym pełnym akcji filmie science-fiction pięcioro młodych ludzi o wyjątkowych mocach zostaje zmuszonych do terapii w tajnym ośrodku – rzekomo w celu ochrony przed zagrożeniem, jakie niosą ich nowe zdolności. Szybko jednak okazuje się, że ich odosobnienie jest elementem starcia pomiędzy siłami dobra i zła. Film opowiada o dorastających młodych ludziach, którzy próbują zaakceptować zdarzenia z przeszłości. Każdy z nich dopiero odkrywa i próbuje okiełznać swoje nadzwyczajne zdolności, na które jednocześnie mają wpływ młodzieńcze hormony.

Film „Nowi Mutanci” powstał we współpracy 20th Century Fox z Marvel Entertainment. Reżyserem jest Josh Boone, znany z takich produkcji, jak „Gwiazd naszych wina”, „Bez miłości ani słowa” czy „Bastion”. W obsadzie m.in. Maisie Williams, nominowana do nagrody Emmy oraz znana z „Gry o tron” (Rahne), Anya Taylor-Joy – odtwórczyni głównej roli w „Gambicie królowej” (Illyana), Charlie Heaton, znany ze "Stranger Things" (Sam).

- W młodości najbardziej lubiłem filmy takie jak „Straceni chłopcy”, ukazujące grupę dzieciaków próbujących odnaleźć się w okresie dorastania. Dzięki nim zdałem sobie sprawę, że nie jestem sam na świecie. Właśnie dlatego postanowiłem stworzyć film pokazujący prawdziwy koszmar bycia nastolatkiem, który stara się odnaleźć własne „ja”. W „Nowych Mutantach” mamy odniesienia do „X-Menów” i nasi bohaterowie wiedzą, kim oni są, to jest to jednak niezależny świat. Gdyby chcieć przenieść postacie z naszej historii do innego filmu o X-Menach, sprawialiby wrażenie outsiderów – mówi reżyser Josh Boone.

Światowa premiera superprodukcji była pierwotnie planowana na 13 kwietnia 2018 roku. Ze względu na okres negocjacji i zakupu 20th Century Fox przez Disneya oraz pandemię COVID-19 ostatecznie premiera filmu odbyła się 26 sierpnia 2020 r. W weekend otwarcia film zarobił 11 milionów dolarów.

Na DVD film jest dostępny od 13 stycznia 2021 r.

Więcej informacji o premierach DVD na profilu facebook.com/MojeFilmyDVD

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.