Christina Sulebakk pokieruje HBO Max w regionie EMEA

Będzie m.in. odpowiadać za przekształcenie HBO GO w HBO Max.

Christina Sulebakk
Christina Sulebakk
WarnerMedia ogłosiło, że obowiązki general managera HBO Max w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) obejmie Christina Sulebakk, która wcześniej pełniła funkcję general managera w HBO Europe.

Na nowym stanowisku Christina Sulebakk odpowiedzialna będzie za upgrade istniejących serwisów streamingowych HBO, które aktualnie dostępne są na europejskim rynku (HBO Nordic, HBO España, HBO Portugal oraz HBO Go w Europie Środkowo-Wschodniej) do HBO Max, co rozpocznie się w 2021 r. Zajmie się także wprowadzaniem HBO Max na nowe rynki w Europie, na Bliskim Wschodzie oraz w Afryce.

Christina Sulebakk będzie podlegać Johannesowi Larcherowi, zajmującemu stanowisko head of HBO Max International. Zgodnie z wcześniejszym komunikatem upgrade serwisów streamingowych HBO dostępnych na terenie Europy rozpocznie się w drugiej połowie br.

Christina Sulebakk zajmowała szereg kluczowych stanowisk kierowniczych w HBO Europe i odegrała ważną rolę we wprowadzaniu na rynek serwisów HBO Nordic, HBO España i HBO Portugal. Brała także aktywny udział w rozwoju usług streamingowych HBO w Europie Środkowej oraz opracowaniu strategii wejścia na rynek dla HBO Max LatAm.

Sulebakk przedstawiła już skład swojego nowego zespołu kierującego HBO Max w regionie EMEA. Szefową zespołu Content Experience została Line Mykland, która będzie odpowiedzialna za rozwój i wdrażanie strategii programowej oraz wizji HBO Max w regionie EMEA, z naciskiem na dopasowanie jej do preferencji lokalnych widzów i lokalnej specyfiki. Mykland pracuje w HBO od 2012 r.

Roberto Soto poprowadzi dział Growth Marketing. Będzie on kierował pracami zespołów Commercial Strategy & Business Development, Subscriber Acquisition, CRM & Customer Service, Social, Brand, Digital Creative oraz Activations & Publicity. Roberto Soto właśnie dołączył do firmy, wnosząc rozległe doświadczenie na stanowiskach kierowniczych w obszarze strategii i działań operacyjnych w serwisach streamingowych w Ameryce Łacińskiej, Stanach Zjednoczonych i Europie.

Brett Horowitz obejmie stanowisko szefa działu Data, Insights & Planning. Będzie odpowiedzialny za nadzorowanie pracy zespołów ds. finansów i strategii oraz danych i analiz. Horowitz pracuje w koncernie WarnerMedia od ponad 17 lat. Ostatnio pełnił funkcję CFO w HBO Nordic w Sztokholmie.

Tobias Andersson obejmie stanowisko szefa działu prawnego regionu EMEA. Dołączy do globalnego zespołu prawnego HBO Max, nadzorowanego przez Davida Ho. Ostatnio pracował na stanowisku zastępcy general counsel w HBO Europe.

Andreas Ferdinand będzie szefem działu Product Development. Ferdinand będzie raportował do regionu EMEA, jak również do globalnego działu produktu HBO Max, którym kieruje Sarah Lyons. Wraz z zespołem będzie rozwijać aplikację na wszystkich głównych platformach w regionie EMEA. Ferdinand ma 18 lat doświadczenia w obszarze rozwoju produktów konsumenckich dla branży telekomunikacyjnej i medialnej, w HBO Europe pracował od 2019 r.

Mark Spivey zajmie stanowisko Talent Lead. Do jego obowiązków będzie należało opracowywanie strategii HR, która wspiera realizację priorytetów HBO Max i kształtuje kulturę organizacji w regionie EMEA. Spivey ma ponad 30 lat doświadczenia jako biznes partner i ekspert HR w międzynarodowych spółkach. Do zeszłego roku pracował na stanowisku Head of HR w HBO Europe, by po przejściu do WarnerMedia opracować założenia podejścia koncernu w zakresie rozwoju i budowania zaangażowania pracowników, ocen pracowniczych i efektywności pracy.

Zespół HBO Max EMEA będzie współpracował blisko z WarnerMedia International oraz Priyą Dogrą, president w WarnerMedia EMEA & Asia (z wyłączeniem Chin) oraz członkami jej zespołu, w tym Hannesem Heyelmannem (programming), Antonym Rootem (original production), Pierre'em Branco (affiliate sales) i Vanessą Brookman (kids).

Piotr Machul 294 Artykuły

Zajmuje się tematyką mediową, głównie telewizyjną i radiową. Przeżył kilkuletni romans z copywritingiem. Zdecydowanie woli dziennikarstwo. Dziwne, że nie mieszka w czeskiej Pradze, bo uwielbia to miasto.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.