Tomasz Lis z nowym podcastem

Program "Świat_pl" ma przybliżać wydarzenia ze świata, czasem z odniesieniami do Polski, a gośćmi będą eksperci i intelektualiści.

Tomasz Lis, redaktor naczelny tygodnika "Newsweek" (Ringier Axel Springer Polska), poprowadzi podcast "Świat_pl", który będzie dotyczyć bieżących wydarzeń, toczących się na świecie dyskusji i wartych opowiedzenia zjawisk. Co tydzień rozmówcami Tomasza Lisa będą eksperci, myśliciele, intelektualiści z Polski i z zagranicy, którzy wytłumaczą mechanizmy kształtujące rzeczywistość.

– Chcę, by moi odbiorcy mogli posłuchać rozmów o tym, co dzieje się na świecie, czasem z odniesieniami do Polski, z ludźmi których w Polsce nie ma albo są bardzo rzadko. Przynajmniej raz na jakiś czas warto wyjść z naszego grajdołka. To będą długie, pogłębione rozmowy z ludźmi polityki, mediów i kultury. Po obu stronach Atlantyku – mówi Tomasz Lis.

Pierwszy odcinek programu wyemitowany 22 stycznia będzie poświęcony wyborowi Joe Bidena na urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych (inauguracja 46. prezydenta w Białym Domu nastąpiła 20 stycznia). Gościem Tomasza Lisa będzie Daniel Fried, amerykański dyplomata, ambasador USA w Polsce w latach 1997-2000.

Program wystartuje o godz 10.30 na Newsweek.pl oraz na stronie głównej Onetu. Premierowe odcinki „Świat_pl” będą dostępne w każdy piątek dla subskrybentów Newsweek.pl oraz Mediaklub.pl.

– Od zeszłego roku intensywnie pracujemy nad wzbogaceniem naszej oferty jakościowych treści o podcasty. Treści audio są świetnym dopełnieniem artykułów i programów wideo. Dzięki nowym programom, takim jak "Świat_pl", oferta "Newsweeka" dla subskrybentów będzie coraz ciekawsza – mówi Aleksandra Karasińska, redaktor naczelna newsweek.pl i dyrektor programowa treści płatnych w Ringier Axel Springer Polska.

Tomasz Lis jest redaktorem naczelnym „Newsweek Polska” od 26 marca 2012 r. Wcześniej pracował m.in. w "Wiadomościach" TVP (także jako korespondent w USA), "Faktach" TVN i w Polsacie. Był także (od maja 2010 do lutego 2012 r.) redaktorem naczelnym tygodnika „Wprost”. Laureat szeregu nagród, m.in. trzykrotnie tytułu Dziennikarza Roku. Otrzymał dziewięć Wiktorów (w tym Super Wiktora), dwukrotnie był laureatem konkursu Telekamery. Zdobył również Nagrodę Kisiela.

(Współpraca: Paweł Piasecki)

 

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.