Kukbuk staje się kwartalnikiem

Pierwszy numer w nowej odsłonię ukaże się na rynku w marcu br.

Od nowego roku magazyn Kukbuk staje się kwartalnikiem. Nowy kwartalnik będzie zasobniejszy w treści – każdy numer będzie liczył ok. 280 stron. To o ok. 100 stron więcej niż dotychczas. Pierwszy numer w nowej odsłonie ukaże się pod koniec marca. Wydawnictwo zdecydowało się utrzymać również jedno wydanie specjalne – "Kukbuk Dzieciaki", którego premiera zaplanowana jest na wrzesień.

Kwartalnik Kukbuk będzie miał nowy format, winietę, okładkę i oprawę, która będzie sztywniejsza, z poligraficznymi uszlachetnieniami. Poszerzy się również zakres tematyczny treści. W magazynie znajdą się takie tematy jak: dom, praca, biznes, design, podróże, ciało, sztuka. Wraz ze zmianą formatu wydania, pojawiły się również nowe możliwości reklamowe, z naciskiem na realizacje niestandardowe.

- Zmiana wpisuje się w długofalową strategię wydawnictwa. Dwa lata temu stworzyliśmy odrębny (w stosunku do magazynu drukowanego) portal kukbuk.pl oparty na idei sezonowości, która jest dla nas tak ważna, ponieważ wyznacza rytm naszych działań – wpływa na każdy aspekt naszej rzeczywistości i warunkuje wybory dokonywane każdego dnia. Teraz przyszedł czas na druk. Istotną kwestią jest dla nas również ekologia. To był kolejny argument za skompresowaniem treści w czterech albumowych wydaniach, które zapewnią naszym czytelniczkom i czytelnikom doświadczenie będące elementem kultury materialnej, w postaci pięknych albumów o wysmakowanej grafice, wypełnionych wartościowymi treściami – mówi Daria Pawlewska, redaktorka naczelna i wydawczyni
kwartalnika Kukbuk.

Komentarze

Prosimy o wypowiadanie się w komentarzach w sposób uprzejmy, z poszanowaniem innych uczestników dyskusji i ich odrębnych stanowisk. Komentując akceptujesz regulamin publikowania komentarzy.